Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PO DRODZE NA MARSA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Gatunek:
  Reportaż
 • Barwny, 24 min

Maciej Hermanowicz, nastolatek z małej miejscowości w północnej Polsce, został laureatem trzeciej edycji konkursu Mars Exploration Rover 2003 organizowanego przez Planetary Society i pracujące dla NASA Amerykańskie Centrum Badań Kosmicznych i Lotów Międzyplanetarnych w Pasadenie. Ośrodek ten to całe miasteczko laboratoriów, magazynów, pracowni, a powstające tam technologie są niezbędne dla przyszłości lotów kosmicznych. W konkursie mogli brać udział uczniowie w wieku 13-17 lat. Uczestnicy mieli napisać po angielsku pracę, w której przedstawiliby własny plan 2-dniowych badań dla sondy Mars Exploration Rover. Podobnie jak zwycięzcy z innych krajów, Maciek też został zaproszony do Pasadeny. Tam, w gronie naukowców z całego świata (wśród nich jest Polak Witold Sokołowski) on i inni młodzi ludzie, którzy wykazali się ogromną wiedzą i wyobraźnią, ale także umiejętnością analizowania i dociekliwością w zgłębianiu problematyki kosmicznej, poszerzają swoje umiejętności, zdobywają nowe informacje, zapoznają się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie lotów międzyplanetarnych. Wielu z nich zasili z pewnością szeregi badaczy, którzy dziś pracują w kalifornijskim centrum kosmicznym. Dla Maćka Hermanowicza nie był to pierwszy udział w takim konkursie. Uczestniczył też w dwóch poprzednich edycjach. Właśnie od pierwszej z nich zaczęło się jego prawdziwe zainteresowanie Marsem, chociaż kosmos pasjonował go właściwie od dzieciństwa. Do udziału w konkursie zachęcił go nauczyciel fizyki w gimnazjum. Maciek wówczas nie wygrał, lecz jego prace zdobyły uznanie w jego kategorii wiekowej. W I edycji triumfował inny Polak, Wojciech Łukasik, w II - laury przypadły młodszemu bratu Maćka, Danielowi, który miał wtedy 11 lat. Nasz laureat jest dopiero na początku życiowej drogi, ale Witold Sokołowski już wróży mu znakomitą przyszłość w dziedzinie astrofizyki, astronomii czy astronautyki. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:48:58
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych