Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAGEBUCH. DZIENNIK DR HANSA FRANKA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1970
 • Czarno-biały, 84 min

Dziennik ("Tagebuch") Hansa Franka jest podstawowym źródłem nt. historii okupacji niemieckiej w Polsce. Zawiera ogromny zasób wiadomości o tak zwanym rządzie Generalnego Gubernatorstwa, aparacie administracyjnym i policyjno - wojskowym, życiu gospodarczym i społecznym, o ruchu oporu, wreszcie o zbrodniach niemieckich i polityce III Rzeszy wobec narodu polskiego. W zamyśle autora miało powstać pomnikowe dzieło zaświadczające o jego poglądach politycznych i prawnych, a przede wszystkim o wiekopomnej działalności politycznej i gospodarczej w okupowanej Polsce, która miała pokazać niemiecką wyższość i misję cywilizacyjną na Wschodzie. Wbrew intencjom autora dokument okazał się wielkim aktem oskarżenia przeciwko Hansowi Frankowi i niemieckim władzom okupacyjnych na ziemiach polskich. W filmie wykorzystano bardzo liczne archiwalia. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1971
  Nagroda Ministra Obrony Narodowej III stopnia
2024.06.06 01:46:37
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.