Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZA DRZWIAMI Z NAPISEM CISZA...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2001
  • Barwny, 31 min

Nakręcony z okazji Zjazdu Chirurgów Polskich, który odbył się we wrześniu 2001 r. w Warszawie, film będący zbiorowym portretem środowiska polskich lekarzy tej specjalności. Realizatorzy tworzyli go, odwiedzając z kamerą wysoko specjalistyczne kliniki uniwersyteckie i małe ośrodki prowincjonalne, by pokazać m.in. kim są ludzie uprawiający tę niezwykle trudną profesję, jak rozumieją sukces i klęskę zawodową, jak powstają "szkoły sztuki operacyjnej". Chirurdzy to elita w świecie lekarskim, ich profesja wymaga nie tylko najwyższych umiejętności, ale i specyficznych cech charakteru: maksymalnej koncentracji, szybkiego podejmowania decyzji, precyzji rąk, odporności fizycznej i psychicznej. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu chirurg musiał umieć zarówno poskładać połamane kości, wyciąć ślepą kiszkę, jak i dokonać trepanacji czaszki. Dziś ogromny postęp w naukach medycznych doprowadził do wyodrębnienia wielu specjalności chirurgicznych. Ideałem jest szpital, w którym pracuje kilka zespołów chirurgów mogących się podjąć praktycznie każdego rodzaju operacji. O blaskach i cieniach swojej profesji, zmieniających się technikach i możliwościach operowania mówią w filmie największe sławy polskiej chirurgii - profesorowie: Zbigniew Religa, Wojciech Noszczyk, Tadeusz Tołłoczko, Andrzej Borkowski. O swoich lekarzach tej specjalizacji opowiada zaś grono byłych pacjentów z klinik całego kraju. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.03.26 00:13:26
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor