Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ICH MIŁOŚĆ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1971
  • Czarno-biały, 35 mm, 375 m

Film o małżeństwie Ghańczyka i Polki. Przed laty Kofi Asare przyjechał do Polski na studia. W czasie pobytu w naszym kraju zakochał się i ożenił z Polką. Niełatwo było żyć mieszanemu małżeństwu w socjalistycznym państwie. Jednak obydwoje dzielnie pokonywali trudności. Wkrótce młody dyplomata został nominowany na ambasadora Ghany w jednym z krajów afrykańskich. Zmienili miejsce pobytu, ale problemy związane z życiem małżonków różnych kultur i ras nie zniknęły, przybrały tylko nieco inny charakter, określony przez środowisko, w którym się znaleźli. Autor filmu postanowił podążyć ich śladem. Wybrał się do Afryki, by opowiedzieć o losach i miłości Kofiego Asare, jego polskiej żony i dzieci.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 05:57:53
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor