Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHCEMY BYĆ PIĘKNI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny, 20 min

Liczbę przeprowadzanych dziś w Polsce operacji plastycznych szacuje się na dziesiątki tysięcy rocznie. To, co kiedyś było dostępne tylko dla bogatych mieszkanek Zachodu, znalazło się w zasięgu możliwości (także finansowych) mieszkańców - a głównie mieszkanek - naszego kraju, choć nadal są to zabiegi bardzo kosztowne. W pogoni za przemijającą młodością i wzorcami urody lansowanymi przez kolorową prasę, telewizję i kino, wiele kobiet i mężczyzn decyduje się na radykalne poprawienie swojego wyglądu: pacjenci ulepszają sobie nosy, uszy, usuwają zmarszczki, odsysają tłuszcz, przeszczepiają włosy, powiększają biusty itp. Nowy wygląd ma im pomóc w karierze, ułatwić znalezienie życiowego partnera lub zatrzymanie przy sobie jak najdłużej tego już zdobytego, poprawić samopoczucie, dowartościować. W podążaniu za nową modą na korygowanie swego wyglądu doganiamy już Amerykanów.
Większość tych, którzy poddali się takim zabiegom, jest zadowolona z efektów, dostrzega ich pozytywny wpływ na różne dziedziny swego życia. Ale wobec tak ogromnego zapotrzebowania na usługi chirurgów plastycznych za skalpel coraz częściej chwytają osoby nie przygotowane należycie do przeprowadzania takich operacji: ginekolodzy, laryngolodzy, okuliści, albo nawet szarlatani nie mający nic wspólnego z medycyną. Swoje usługi oferują w internecie czy poprzez ogłoszenia prasowe. Rezultaty ich pracy bywają opłakane, czasami wręcz tragiczne - kończą się nawet śmiercią pacjenta. Ponieważ z każdym rokiem przybywa chętnych do poddania się operacjom, rośnie też liczba ofiar nieudanych zabiegów. Ale chętnych to nie odstrasza.
W filmie śledzimy losy kilku kobiet, które zdecydowały się na operację plastyczną: poznajemy historię ich zmagań z różnymi defektami urody, ich motywy i przebieg zabiegu, oglądamy rezultaty chirurgicznej interwencji, mamy też okazję posłuchać lekarzy, którzy je operowali. Przeciwwagę pełnych optymizmu i nadziei relacji szczęśliwie odmienionych pań stanowi opowieść jednej z kobiet, która w ten sposób straciła matkę. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:42:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency