Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PODRÓŻ (NIE CAŁKIEM) SENTYMENTALNA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • 27 min

Dziesięć lat temu chodząca o kulach młoda astronom z uniwersytetu toruńskiego, Janina Ochojska, opowiedziała w radio o swojej podróży do wojennej Jugosławii. Była tam z francuską organizacją EquiLibre. W wywiadzie radiowym Ochojska mówiła że Polacy również powinni ruszyć z humanitarną pomocą, i że gdyby ktoś mógł ofiarować jakąś puszkę, czy kilogram ryżu to prosi o telefon. W ciągu kilku dni zebrała 18 tirów darów. Tak narodziła się Polska Akcja Humanitarna. Realizatorzy filmu w 10 rocznicę tamtych wydarzeń pojechali do Sarajewa razem z uczestnikami pierwszego konwoju PAH - Janiną Ochojską i Wojciechem Tochmanem. Słuchają wspomnień o konkretach i uczuciach, towarzyszą w spotkaniach z przyjaciółmi z tamtego wojennego Sarajewa. Ochojska i Tochman, uczestnicy pierwszego i następnych konwojów wydają się całkiem zwykłymi ludźmi, chociaż niezwykłe być może jest to, że nie wstydzą się strachu, śmieszności i całkiem przyziemnych wspomnień z jeżdżenia do krajów ogarniętych wojną, gdzie bohaterstwo było codziennością.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.03.09 23:43:40
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych