Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PODRÓŻ Z ARTYSTĄ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2001
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • Barwny ; 24'

"Podróż z artystą" to filmowy portret znakomitego malarza, grafika, scenografa - profesora katowickiej filii ASP w Krakowie Romana Nowotarskiego. Urodzony na Huculszczyźnie w Worochcie, przybył do Zabrza jako kilkunastoletni chłopiec w kwietniu roku 1945 i tu już pozostał. Film pokazuje Romana Nowotarskiego w zderzeniu z miejskim pejzażem, miejscami ważnymi w jego biografii. W sztuce - zdaniem artysty - można opowiadać o własnym podwórku. Jeśli to jest opowiadane tak, że ja się przymierzam do tych największych. Wówczas ten mój świat, któy jest tutaj za oknem, może być równie wielki jak Nowy Jork. Owa podróż jest próbą spojrzenia oczami artysty na ten najbliższy świat. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:39:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl