Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TESTAMENT

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny, 26 min

Na organizowane z inicjatywy Jana Pawła II Światowe Dni Młodzieży ściągają tysiące młodych chrześcijan ze wszystkich kontynentów. Wydarzenia te, a zwłaszcza spotkania z papieżem, są dla nich niezwykle ważne i u wielu wiążą się z niezwykle silnymi przeżyciami. Co takiego dokonuje się w młodych ludziach? Co sprawia, że dla niektórych udział w tym wydarzeniu ostatecznie okazuje się najistotniejszy w życiu? By tego dociec, autorzy dokumentu, na kanwie XVII Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Toronto w lipcu ubiegłego roku, przytaczają poruszającą opowieść Stanisława Kiełka. Bohater filmu w 1989 roku po raz pierwszy pojechał na IV Światowe Dni Młodzieży do Santiago de Compostela. Miał 15 lat. Jechał do Hiszpanii z przekonaniem, że otwiera się przed nim świat. I tam niespodziewanie poczuł, że Bóg go wzywa. Przestraszył się tego wezwania. Pomyślał, że to histeria, że wkrótce mu przejdzie i wszystko będzie jak dawniej. Nigdy wcześniej nie rozpatrywał ewentualności zostania księdzem. Jego ideałem było wydostanie się z biedy, w której wzrastał. Podobnie jak rówieśnicy, chciał mieć dom i dobry samochód. Nie było w tym miejsca na powołanie. Tamto doznanie z Santiago de Compostela jednak wracało, nie dawało spokoju. Buntował się. Nawet grzeszył, by poznać to, czego Bóg chce go swoim wezwaniem pozbawić. W wieku 19 lat w końcu poddał się. Został skierowany do seminarium w Holandii. Po jego ukończeniu przyjął święcenia kapłańskie. Jest księdzem, pozostał w Holandii i pełni tam posługę duszpasterską. Niedawno okazało się, że ma stwardnienie rozsiane. Usłyszawszy tę diagnozę płakał, załamał się. Nie mógł pojąć jak to jest, że oddał Chrystusowi najpiękniejsze lata młodości, a Bóg mu odpowiedział skazując na cierpienie i niepewność jutra. Potem nabrał pewności, że Chrystus jest z nim, a cierpienie ma ogromną wartość. Pomógł mu też przykład papieża, który dowodzi, że Chrystus zwycięża cierpienie, zniedołężnienie i słabość. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:36:58
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych