Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CUD MIŁOŚCI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny ; 20'

We wrześniu 1996 r. Władysław, mężczyzna w średnim wieku cierpiący na rzadką chorobę dziedziczną - żelaźnicę, napisał do autorki tego filmu, prywatnie jego przyjaciółki, list, w którym informował ją o swojej dolegliwości i o tym, że wedle prognoz lekarzy zostało mu już tylko dwa lata życia. Regularne powroty do szpitala przynosiły tylko doraźną poprawę, gdyż nawet nie wiedziano dokładnie, jak leczyć pacjenta z tak niecodzienną przypadłością. Władysław powoli oswajał się z myślą o śmierci, tracił nadzieję i chęć życia. Niska renta, nie wystarczająca na utrzymanie, zmusiła go do tego, że zaczął wyprzedawać rzeczy z mieszkania: książki, niektóre meble, zegar. Obliczył, że racjonalnie gospodarując dobytkiem, będzie mógł w ten sposób "dorabiać" przez dwa lata około 200 zł do renty i jakoś egzystować. Niespodziewanie w październiku 1997 roku znów napisał do przyjaciółki: tym razem donosił jej, że... się zakochał. Jego wybranka pochodziła z Głogowa, była mężatką i pisywała wiersze. Władysław, który sam podejmował próby poetyckie, poznał ją na konkursie literackim i zakochał się od pierwszego wejrzenia. Jak się okazało, z wzajemnością. Ich miłość trwa do dziś, ale najważniejsze, że trwa również życie Władysława. Dzięki miłości pokonał chorobę, która wydawała się nieuleczalna, a przynajmniej powstrzymał jej rozwój. Wiele objawów się cofnęło. Chory odzyskał radość i chęć życia, znów snuje plany na przyszłość. Nie myśli o śmierci. Wprawdzie oboje muszą ukrywać swoją miłość, ale cieszą się nią i są świadomi, jak wiele jej zawdzięczają.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:33:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych