Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOKSIARZE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny, 20 min

Zdaniem prezesa Polskiego Związku Kulturystyki i Trójboju Siłowego Pawła Filleborna, źródłem zła jest moda, kult ciała. I media, które kreują zachowania młodych ludzi. Piękne ciało zaczyna się postrzegać jako warunek odniesienia sukcesu.Siłownie w całym kraju są pełne młodych ludzi, którzy patrzą na plakaty ze Schwarzeneggerem i chcą wyglądać jak on. Nie po latach ćwiczeń, lecz w kilka miesięcy. Zwłaszcza kiedy spostrzegają, że same ćwiczenia dają mizerne rezultaty. Zaczynają więc szukać rady u kulturystycznych bossów. Dowiadują się, że same ćwiczenia i odżywki nie wystarczą, potrzebne są sterydy - "koks". Zazwyczaj nie zastanawiają się. Wprawdzie słyszą, że to się może skończyć źle, lecz podejmują ryzyko. Chcą mieć wspaniałe ciała, odnosić sukcesy na pokazach, podobać się dziewczynom. Na rynku są dobre sterydy. Taki "Metanadol" nawet w mikrodawkach daje dobre i szybkie efekty, ale dużo kosztuje. Chłopcy marzący w siłowniach o wspaniałych mięśniach najczęściej nie mają pieniędzy, przeważają wśród nich bowiem nastolatkowie i bezrobotni. Dla takich, jak oni, pojawiają się na rynku podejrzane preparaty. Wkrótce rynek sterydów będzie przypominał rynek narkotyków, gdzie obok najczystszych narkotyków coraz więcej jest przeróżnych, często zabójczych "wynalazków". Już teraz przybywa młodych ludzi z organizmami zrujnowanymi przez sterydy różnego autoramentu. Kilku czeka na przeszczep serca. Inni oglądają wyniki badań wskazujące jednoznacznie na uszkodzenie wątroby. Sterydy zmieniają też ich psychikę. Stają się agresywni, wpadają w amok. Któryś w takim amoku zamordował matkę. Dokument odsłania kulturystyczne kulisy. Chłopcy z siłowni - koksiarze - opowiadają o swoich marzeniach, motywacjach i drodze do sterydów. Mówią o konsekwencjach ich używania. Prezes Filleborn twierdzi, że nie da się zatrzymać dopingu w sporcie, ale nie wolno go zaakceptować. MKOl jednak jest skłonny to zrobić.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:31:37
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl