Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KAROL SZYMANOWSKI. LINIA ŻYCIA 3 X 1882 - 29 III 1937

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • Barwny, 24 min

Nowatorski w formie, zrealizowany z wykorzystaniem graficznych technik komputerowych, program o życiu i twórczości jednego z największych polskich kompozytorów XX w. - Karola Szymanowskiego. Zarówno w warstwie wizualnej, jak i dźwiękowej zastosowano tu metodę collage'u. Animowany obraz wypełniają zdjęcia kompozytora, ludzi z jego otoczenia, widokówki i fotografie z epoki, archiwalne filmy z miejsc, w których artysta żył i tworzył, rękopisy nut i autentycznych listów pisanych przez Szymanowskiego, które czyta Tadeusz Huk. Na ścieżkę dźwiękową programu złożyły się fragmenty najważniejszych utworów Szymanowskiego, m.in.: IV Symfonii zwanej Koncertującą, I Koncertu Skrzypcowego, baletu "Harnasie", "Stabat Mater" na głosy solo, chór mieszany i orkiestrę, opery "Król Roger", preludiów oraz mazurków. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:31:09
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency