Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

REQUIEM DLA ORŁÓW

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Edycja barwna ; video Betacam SP ; 43'

Film dokumentalny o samotnej misji pułkownika pilota Bogusława Morskiego, który jako jedyny ocalały z katastrofy walczy o godny pochówek swoich kolegów, spoczywających we wraku bombowca Avro Lancaster na dnie jeziora Jissel Meer nieopodal portu Volendam w Holandii. Znajduje się w tych wodach ponad 700 strąconych przez Niemców samolotów z okresu II wojny światowej. Bohater filmu, mieszkający na Florydzie, przyjeżdża do Europy, aby zebrać fundusze i zmusić urzędników do wypełnienia obowiązku wobec poległych pilotów, jaki nakłada na nich Konwencja Genewska. Na ekranie pojawiają się piloci, kombatanci RAF, "maczkowcy", przedstawiciele polonii holenderskiej oraz rybacy - płetwonurkowie z wydobytymi spod wody częściami zatopionego bombowca RAF z polską załogą na pokładzie.
W filmie wykorzystano materiały archiwalne TVP S.A. oraz model bombowca Avro Lancastera wykonany przez modelarskiego Mistrza Świata Mariana Kaziroda.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:28:55
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency