Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MENU - TRYPTYK NORMANDZKI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska, Francja
 • Rok produkcji:
  1991
 • 3 x 45'

Tryptyk poświęcony polskim akcentom we Francji.
W spotkaniach bierze udział grupa Polaków i Francuzów, przedfstawicieli biznesu i kultury. Rozmawiają o jedzeniu, poezji, malarstwie i wielu innych sprawach.
Motto filmu :,,Stwórca każąc człowiekowi jeść,aby mógł żyć, za zachętę dał mu apetyt, a za nagrodę- przyjemność''Anthelme Brillat-Savarin /1848/
Dziennikarka - Joanna Bojańczyk ; etnolog, profesor Sorbony - Ludwik Stomma; artysta malarz - Daniel Wegner, wszyscy Frankofile, odkrywają kawałek Francji autentycznej, szczerej, malowniczej - Normandię -ojczyznę smakoszy. Przyjechali tu po sezonie.... Film współtworzyli wybitni artyści : kompozytor ANDRZEJ TRZASKOWSKI i grafik,rysownik ANTONI CHODOROWSKI. .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

BIESIADA W DIEPPE (1)

 • Część

Nasi podróżnicy: Bojańczyk, Stomma i Wegner podróżując z Paryża przez Rouen, przyjechali do Dieppe. Natknęli się na Maupassanta, Flauberta, widzieli prawdziwych Wikingów, posmakowali miejscowych śledzi, obejrzeli impresjonistów... Przed nimi Honfleur i kraina Calvadosu. W roli gospodarzy m. in. Eric Tavernier - pisarz i żeglarz, Andre Roche - historyk, publicysta i Aneta Łastik z Paryża - pieśniarka.

BIESIADA W HONFLEUR (2)

 • Część

W okolicach Honfleur uczyli się łowić szare krewetki, spotkali ostatniego wybitnego malarza z kolebki impresjonistów ; podróż nad morze wieńczy spotkanie Polaków i Francuzów, przedstawicieli biznesu i kultury, mieszkających w tym regionie. Rozmawiają o poezji, malarstwie, Honfleur, fermie St. Simeon - kolebce impresjonizmu, owocach morza i wielu innych sprawach. Przy specjałach kuchni normandzkiej gospodarzami są m. in. : Francois Herbo - sędziwy malarz, ostatni impresjonista, Gregoire Brainin "Moineau" - poeta.

BIESIADA W KRAJU CALVADOSU (3)

 • Część

Dziś jadą na południe - do krainy sera camembert, calvadosu i ... św. Tereski w Lisieux ; goszczą we wspaniałej, najprawdziwszej, starej farmie krainy Auge. Przyjmują ich: Regis Courtemanche - farmer, producent cidru i calvadosa - z rodziną, Michel Cottin - prezes towarzystwa historycznego w Lisieux. Wyprawę do Normandii wieńczą toasty calvadosem za przyjaźń polsko... normandzką!

2017.02.11 03:22:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman