Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PONAD TĘCZĄ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • Barwny, 32 min

Wiek balzakowski kobiety to 30-40 lat, określenie zaś pochodzi od tytułu powieści "Kobieta trzydziestoletnia", w której Balzak zająłsię sprawą wieku i psychologii kobiety mocno już, według ówczesnych pojęć, podstarzałej. Stefan Szlachtycz pokazuje, jak bardzo zmieniły się czasy i oceny, a robi to prezentując obrazki z życia pewnej czterdziestolatki. Jest nią Bernadeta Szczepańska. Urodziła się w Katowicach. Ukończyła w Bytomiu dwie szkoły podstawowe - muzyczną i baletową, a potem liceum plastyczne. Po maturze podjęła studia na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, na kierunku operatorskim. Jej życiową pasją była jednak - i jest nadal - wspinaczka wysokogórska. Uczestniczyła w wyprawach w Tatry, Alpy i Himalaje. Dziś mieszka, z dwojgiem dzieci, w Szczecinie, gdzie kieruje własnym przedsiębiorstwem robót wysokościowych i antykorozyjnych. Jej pasją artystyczną jest fotografika. Nie rozstaje się z aparatem także podczas pracy, kiedy wraz ze swoją męską ekipą wspina się na kominy i mosty lub samotnie spuszcza się na linie z dachów wielopiętrowych budynków. Aparat fotograficzny towarzyszy jej także podczas wypraw wysokogórskich. Utrwala na taśmie pejzaże i ludzi - zwłaszcza Tybetańczyków, których sztuka fascynuje ją szczególnie. Stefan Szlachtycz towarzyszy Bernadecie Szczepańskiej w pracy, domu i sali treningowej, którą często odwiedza, dbając o kondycję i figurę. Obserwuje ją w chwilach wysiłku i wypoczynku, podczas kupowania ubrań, rozmowy z dziećmi i otwarcia wystawy jej prac fotograficznych, którą zatytułowała "Moja pasja, moja praca". Bohaterka filmu ma czterdzieści lat. Jest młodzieńcza, zadbana, pełna energii i bardzo kobieca, choć i jej praca, i pasje nie są powszechnie uznawane za kobiece. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:20:24
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl