Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZDĄŻYĆ PRZED ZACHODEM

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • 25'

"Naprawdę nie dzieje się nic" śpiewa Grzegorz Turnau. Tę piosenkę Grażyna Kędzielawska wybrała jako motyw przewodni swego filmu, będącego obrazem dnia od wschodu do zachodu słońca, a zarazem refleksją nad stanem naszej rzeczywistości.Mnoży tłumne sceny: manifestujący górnicy, pielgrzymi zmierzający na spotkanie z papieżem, protestujący rolnicy, przychodnie widziani z okien autobusu i samochodu, sprzedający i kupujący na bazarze, uczestnicy głośnej zabawy, ale też bezdomni, żebracy, przydrożne prostytutki. Pośpiech, oczekiwanie, bezład, wędrowanie, wędrowanie, wędrowanie... z tych tłumów wyławia jednostki: emerytowanego górnika, wiekową uczestniczkę spotkania z papieżem, kobietę szukającą środków do życia na śmietniku, policjanta, młodego pasażera autobusu. Pokazuje ich w czarno-białych sekwencjach, by tym lepiej dotarły do widza ich refleksje o trudzie i konieczności życia, sprawiedliwości i jej braku, odpowiedzialności i Bogu. By tym wyraźniej zabrzmiał w ich głosach lęk, wahanie, wątpliwości, świadomość celu i jego nieświadomość.
Źródło: www.tvp.com.pl

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:14:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski