Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W DRODZE DO TRZECIEGO NIEBA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • 24'

"Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty (...) został porwany aż do trzeciego nieba" - pisał o swoich doświadczenia św. Paweł w drugim liście do Koryntian. Film tytułem nawiązuje do tych słów, a opowiada o kilku znanych muzykach rockowych, o których nagłym nawróceniu w latach 1996-1997 donosiły media świeckie i katolickie. Najwięcej wywiadów i doniesień dotyczyło: lidera grupy "Armia" Tomasza Budzyńskiego, Roberta Friedricha z zespołu "Acid Drinkers" oraz Dariusza Malejonka z grupy "Houk". Stali się oni katalizatorem postaw innych wobec Dobrej Nowiny, i to zarówno w obrębie Kościoła, jak i poza nim. Mówiono o "szaleńcach bożych", "prawdziwych, odważnych katolikach", "nawróconych grzesznikach", ale też o "oszustach robiących autoreklamę" i "nawiedzonych". Tomasz Budzyński z ciekawością zerkał to na hinduizm, to na anarchię i muzykę punk rockową. Początkiem jego przemiany było spotkanie z pewnym paulinem. Robert Friedrich natomiast wcześnie założył rodzinę, lecz alkohol, zabawy i liczne koncerty odciągały go od bliskich. Dopiero choroba, wizja śmierci i operacja serca sprawiły, że przestał go interesować jazgot haevymetalowego rocka. Udana operacja przyniosła wdzięczność do Boga za życie i rodzinę. Odszedł z "Acid Drinkers", jedynego w Polsce tego rodzaju zespołu, którego płyty sprzedawały się za oceanem. Założył dziecięcą formację "Arka Noego", której mali członkowie chwalą Pana śpiewem. Dariusz Malejonek zaś był anarchistą, punkiem, rastamanem. Grał w zespołach reggae. Narkortyzował się wszelkimi dostepnymi środkami. Programowo się niszczył i zabijał. Jego życie zmienił koncert podróżującej po świecie chrześcijańskiej formacji ewangelizacyjnej "No longer music". Dopiero wtedy usłyszał o Dobrej Nowinie w przemawiającej do niego formie. Nadal jednak bawił się i eksperymentował z LSD. Dopiero załamanie nerwowe przypomniało mu o Jezusie. Autor filmu stara się pokazać rzeczywiste oblicze metanoi byłych rockmanów. Pyta ich o istotę tej przemiany, a robi to w roku 1997. Po trzech latach wraca do bohaterów swojego dokumentu, by sprawdzić czy nadal trwają w swej przemianie i czym zaowocowała ona w ich życiu.
[źródło: www.tvp.com.pl ]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.01.20 00:07:26
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency