Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIE ZABIJAJCIE DELFINÓW

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • Barwny, 39 min

Michał Łysek jeszcze w szkole podstawowej zainteresował się matematyką. Wybrał ją jako kierunek studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Był wybitnie zdolny. Przez ostatnie lata studiów był stypendystą Ministerstwa Edukacji Narodowej i Fundacji im. Stefana Batorego. Na początku 1997 roku wrócił z Oxfordu, gdzie przebywał na stypendium. Zaliczył sesję egzaminacyjną, zdobył absolutorium. Pracę magisterską z teorii chaosu miał już poważnie zaawansowaną. Po jej obronie czekała go asystentura na Wydziale Matematyki. Miał w planach pisanie pracy doktorskiej i studia filozoficzne. 4 marca Michał wracał od kolegi. Jechał na rowerze. Drogę zaszło mu dwóch pijanych nastolatków. Jeden z nich podniósł kij bejsbolowy. Uderzył. Gdy młodzieniec spadł z roweru, chłopak dalej okładał go kijem po głowie. Zmasakrowany Michał zdołał wprawdzie dowlec się do domu, lecz mimo wysiłków lekarze nie zdołali go uratować.Ta śmierć wstrząsnęła opinią publiczną. Zwłaszcza że nie była pierwsza. Nie była też ostatnia. Agnieszka Karkoszka, Łukasz Bartoszewski, Michał Szwedek, Michał Szulc, Olek Ruminkiewicz, Tomek Jaworski... Po każdym z tych tragicznych, szokujących zgonów dzieci i bardzo młodych ludzi, mieszkańcy miast, w których dokonały sie te zbrodnie, maszerowali ulicami protestując przeciw narastającej przemocy. Film opowiada o śmierci Michała Łyska, Michała Szulca z Bydgoszczy i Michała Szwedka z Poznania. Autor przedstawia ofiary, morderców i ich motywy. Usiłuje dociec, jaki jest mechanizm takich czynów. Dokument jest bardzo mocnym głosem w dyskusji o przemocy. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2017.02.11 03:09:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych