Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAK GYOM ZOSTAŁ STARSZYM PANEM

w 14 BAJEK Z KRÓLESTWA LAILONII LESZKA KOŁAKOWSKIEGO

  • Film animowany
  • Rok produkcji:
    1999
  • 35 mm. 447 m/e. 14 min.
    Animacja klasyczna na celuloidach.

Młody sprzedawca lodów malinowych o imieniu Gyom mieszka wraz ze swoją żoną Mek-Mek w Lailonii, w mieście Batum. Ponieważ uważa, że dobre posady w Lailonii mogą otrzymać tylko starsi panowie, postanawia zmienić swój wygląd. Zapuszcza brodę i wąsy, jednak okazuje się, że to za mało, by uznano go za starszego pana. Kupuje więc melonik, okulary, parasol i kalosze. Staje się starszym panem i dzięki temu dostaje pracę w hotelu jako "wyjmowacz" kwiatów z wazonów. Teraz zarabia dużo pieniędzy. Jego zona Mek-Mek początkowo nie chce się zgodzić, by został starszym panem, jednak gdy Gyom zaczyna kupować jej różne rzeczy przyznaje, że dobrze zrobił. Pewnego razu złodziej kradnie należące do Gyoma rekwizyty starszego pana i Gyom traci pracę w hotelu. Mek-Mek nie chce jednak być żoną młodego człowieka. Opuszcza go i wychodzi za mąż za prawdziwego starszego pana, który może jej kupować wiele prezentów. Gyom próbuje znowu pracować jako sprzedawca lodów, jednak broda i wąsy, które zapomniał zgolić, przeszkadzają mu w odzyskaniu dawnej posady. Wkrótce Gyom zyskuje opinię oszusta i nikt nie chce go już zatrudnić. Zdesperowany postanawia zostać niemowlęciem. Liczy na to, że ktoś go w końcu przygarnie. Zapomina jednak zdjąć melonik i policjant, który znajduje go na pieluszce w parku, rozpoznaje maskaradę. Życie Gyoma zamienia się w koszmar. Raz zostaje starszym panem, tp znów młodzieńcem, to znowu niemowlęciem. Przez niesutanne przebieranie się za kogoś innego Gyom traci własną tożsamość.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego