Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIDZIAŁEM WIELU BOGÓW

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • Barwny, 49 min

Opowieść o jednym z najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych, zmarłym w 1987 roku Romanie Brandstaetterze. W okresie międzywojennym był rzecznikiem radykalnych poglądów syjonistycznych. Po doświadczeniach wojny i tragedii holocaustu przeszedł na katolicyzm. Był autorem dramatów historycznych i współczesnych, liryki religijnej, przekładów poezji biblijnej i Nowego Testamentu, a także powieści, wśród których największe uznanie krytyki i czytelników zyskała tetralogia "Jezus z Nazaretu". Film odtwarza losy bohatera i dramat jego duchowej przemiany, przejścia na katolicyzm, które z jednej strony było radykalnym zerwaniem z tradycją przodków, z drugiej - nawiązaniem do tradycji pierwszych, żydowskich wyznawców Chrystusa. O Romanie Brandstaetterze, przyczynach i znaczeniu jego duchowej przemiany mówią przed kamerą: Michał Friedman, Konstanty Gebert, Zdzisław Lichniak, o. Jan Góra, Gerda Leber-Hagenau, ks. Kazimierz Orzechowski, Tamara Karren-Zagórska, abp Henryk Muszyński, Wojciech Żukrowski, Irena Omiatacz i Jerzy Turowicz. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:00:34
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency