Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LESIU

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1998
 • Gatunek:
  Reportaż
 • 19 '

Prasa pisała o nim na pierwszych stronach. Nazywano go wampirem z Bytowa, bestią, hurtownikiem zbrodni. Początkowo przypisywano mu 70 zabójstw. Liczba ta stopniowo malała. Ostatecznie prokurator wojewódzki w Słupsku zarzucił Leszkowi Pękalskiemu 17 morderstw na tle seksualnym, dwa gwałty i uprowadzenie niemowlęcia. W końcu jednak Sąd Wojewódzki oczyścił go z niemal wszystkich zarzutów i skazał na 25 lat więzienia za zabójstwo Sylwii R. dokonane na tle seksualnym. Od tego wyroku i prokurator, i adwokat wnieśli apelację. Autor reportażu próbuje przedstawić sylwetkę Leszka Pękalskiego, pokazując go w więzieniu, podczas wizji lokalnych (materiały operacyjne policji) i w sądzie, a także rozmawiając z jego wujem, który ani przez chwilę nie wierzył w ogrom zbrodni upośledzonego umysłowo krewnego. Przytacza też orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, który utrzymał wcześniejszy wyrok w mocy. Uzasadnienie tego orzeczenia zdaje się wyjaśniać, dlaczego możliwe było najpierw zarzucenie Pękalskiemu tylu zbrodni, a potem oczyszczenie z tych zarzutów. (źrófło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:59:42
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman