Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OBRAZY DZIECIĘCYCH LAT

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1995
  • Gatunek:
    Reportaż

Realizatorzy, wykorzystując materiały archiwalne z lat 80., próbują ustalić, co mogły zapamiętać z tamtego okresu osoby, które wówczas były dziećmi. Ostatnia dekada PRL to okres braków. Brakowało podstawowych artykułów konsumpcyjnych i higienicznych dla dzieci: od "Bobo Frutów" po pieluchy. A zabawki były beznadziejnie brzydkie. Dzieci mogły odczuć i zapamiętać panujący w większości domów niepokój związany z atmosferą strajkową, tasiemcowe kolejki, w których tkwiły na rękach matek lub u ich boku, nieskończenie długie oczekiwanie na dostawę towaru, brak słodyczy dostępnych tylko na kartki. Idąc dalej autorzy przypominają, że były wówczas tylko państwowe szkoły z obligatoryjnym nauczaniem języka rosyjskiego i uczelnie, w których na każdym wydziale trzeba było zaliczyć ekonomię socjalizmu. Przypominając to wszystko w konkluzji dochodzą do wniosku, że skończyły się czasy egalitarnego niedostaku; dziś o standardzie życia dziecka i jego przyszłości decyduje przedsiębiorczość rodziców. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:59:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego