Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZYPADEK ZAJĄCA

 • Tytuł alternatywny: THE RABBIT'S CASE
 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Gatunek:
  Film animowany
 • Barwny, 10 min
 • Zobacz film w filmotece

Podczas "zabawy" w układanie monet na torach kolejowych zdarza się wypadek. W jego konsekwencji Zając nabawia się zaburzeń lękowych objawiających się dygotami i atakami paniki na widok pociągu. Wilk, zaniepokojony tym, co dzieje się z jego przyjacielem Zającem, postanawia wezwać na pomoc psychiatrę. Gdy bolesne zastrzyki aplikowane przez lekarza nie przynoszą rezultatu, Wilk postanawia sięgnąć po niekonwencjonalne środki zaradcze. Zabiera swojego przyjaciela w podróż starym motorem - a to do Kaplicy Najświętszej Marii Uzdrowicielki, a to do znachorki pracującej na stacji benzynowej, a to na czerpanie energii życia z rytuałów Ashram. Film opowiada historię prawdziwej, wielkiej przyjaźni.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2009
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek"
 • 2009
  Łęczyca (Ogólnopolski Festiwal Animacji Filmowych "BorutaFest")-Grand Prix
  w konkursie filmów krótkometrażowych
 • 2010
  Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA)-Wyróżnienie w kategorii filmu studenckiego
2022.05.21 06:55:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl