Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KONTROLER

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Barwny, Dźwięk: Dolby SR. 30 min
  Lokacje: Łódź.

Lech Kwiatkowski, kontroler tramwajowy, ma 48 lat i mieszka samotnie w starej łódzkiej kamienicy. Jest sfrustrowanym człowiekiem z kompleksami. Nie lubią go pasażerowie jako "kanara" i koledzy, bo nie bierze łapówek. Hoduje gołębie na dachu przyjaźni się z małą Anką, która lubi gołębie i rozmowy z Lechem. Pewnego dnia kontroler wraca wcześniej do domu i zastaje nieproszonego gościa. 20 - letni Olek, mieszkający w tym samym domu, włamał się do jego mieszkania. Dochodzi między nimi do bójki. Olek jest wysoki i silny, ale zwycięzcą (przez przypadek) okazuje się Lech. Włamywacz traci na chwilę przytomność. Lech dzwoni na policję: po chwili jednak rezygnuje. Związanego chłopaka wciąga na strych. Nareszcie jest w pozycji silniejszego, nareszcie nie on jest ofiara. Chce ukarać Olka i przy okazji wziąć odwet za wszystkie upokorzenia, ale...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2003
  Darwin (Down Under International Film Festival)-nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
 • 2003
  Darwin (Down Under International Film Festival)-nagroda aktorska
 • 2004
  Wrocław (Festiwal Filmowy "OFFensiva")-Nagroda publiczności
 • 2004
  Wrocław (Festiwal Filmowy "OFFensiva")-Nagroda dziennikarzy
 • 2004
  Taipej (Studencki Festiwal Filmowy)-Nagroda główna "Złoty Lew" w konkursie międzynarodowym
2022.05.21 06:54:01
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor