Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOBIETA LEKARKĄ DOMOWĄ

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • Gatunek:
  Ćwiczenie operatorskie
 • Barwny, 355 m, 13 min Trudno palna.

Film oparty jest na kilku motywach z "Podręcznika lekarskiego do pielęgnowania zdrowia i lecznictwa w rodzinie" dr med. Anny Fischer Dickelman (praktycznej lekarki w Dreźnie). Córka Państwa Głębockich, Anna, przyszła lekarka domowa rozpoczyna praktykę w klinice dra Bl;itza. Każdego dnia Anna towarzyszy doktorowi przy wszystkich zabiegach. Szara codzienność i widok przeróżnych chorób, zwyrodnień kobiecych, pogłębiają niezadowolenie i znudzenie Anny. Dziewczyna stopniowo popada w depresję. Jedynie widok bąbelków powietrza wypuszczanych przez "nurka" (jedynego pacjenta płci męskiej) rozbawia ją i pobudza wyobraźnię. Anna marzy o spotkaniu z "nurkiem" poza kliniką ale niestety do tego spotkania nigdy nie dojdzie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1995
  Parma (Fondazione Medicale International)-Złoty medal Prix Leonardo
2019.08.24 00:10:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych