Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PODANIE

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1972
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Czarno-biały, 35 mm, Foton. 410 m, 15 min
 • Zobacz film w filmotece

Młody mężczyzna nie radzi sobie w życiu, postanawia więc zapisać się dożywotnio do przedszkola. Gdy jego podanie zostaje odrzucone z powodu braku miejsc rozdaje fragmenty siebie w postaci papieru pakowego przypadkowo spotkanym ludziom. Każdy z obdarowanych nazywa się "taki a taki" i taki też ma stosunek do życia. Obradują nad losem bohatera, lecz kiedy ten stawia się na wezwanie - nie są nim zainteresowani. Bohater, jest więc przekonany, że to koniec i nie ma dla niego ratunku...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1972
  Łódź (Festiwal Etiud Studenckich)-wyróżnienie łódzkiego oddziału Telewizji Polskiej
 • 1972
  Warszawa (Festiwal Etiud PWSFTviT)-nagroda jury Klubu Krytyki Filmowej SDP
 • 1972
  Warszawa (Festiwal Etiud PWSFTviT)-nagroda PF DKF
2017.02.11 04:33:27
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski