Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BÓG WOJNY

 • Tytuł alternatywny: PANI WALEWSKA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Francja
 • Rok produkcji:
  1914
 • Premiera:
  1914. 05. 05
 • 1500 m,

  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Maria Łączyńska, mając 16 lat, wychodzi za mąż za hrabiego Walewskiego, mężczyznę siedemdziesięcioletniego... Zbliża się Napoleon ze swą armią. Maria wita ją w Błoniach koło Warszawy... W czasie balu tańczy z Napoleonem... Lecz serce nie śpi. Cesarz stara się o pozyskanie Walewskiej, posyłając jej drogie klejnoty. Walewska nie wie na razie, co ma począć. Wreszcie zgadza się na "sam na sam" z Napoleonem, przybywając do zamku. Rozchodzi się ze swym mężem i odtąd już stale przebywa z wielkim wodzem. Niesnaski zachodzące między nimi usuwała nadzieja przyjścia na świat młodego Napoleona, który miał zająć miejsce po ojcu w dalszej walce o wolność narodów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:01:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski