Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WŁÓCZĘGI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1939
 • Premiera:
  1939. 04. 05
 • 2700 m, 91 min

Jeden z ostatnich filmów z udziałem Szczepka i Tońka - legendarnych lwowskich "batiarów". Tytuł filmu Michała Waszyńskiego doskonale oddaje typ bohaterów, wykreowanych przez Henryka Vogelfangera i Kazimierza Wajdę.
We „Włóczęgach” grają ulicznych muzykantów o pustych kieszeniach, ale gołębich sercach, którzy troskliwie opiekują się Krysią, wnuczką ich zmarłego sąsiada. Gdy dowiaduje się o tym babka Krysi, baronowa von Dorn, siłą sprowadza ją do swojego pałacu. Dziewczyna nie mogąc znieść apodyktycznego traktowania ucieka, i wraca do swojego skromnego pokoiku na poddaszu. Jednak baronowa nie zamierza ustąpić, i wtedy cała trójka podejmuje decyzję ucieczki. Wyjeżdżają do Warszawy. Tu okazuje się, że baronowa zaangażowała w ich poszukiwanie policję i prywatnego detektywa, oraz rozesłała za nimi listy gończe. Przyjaciele, chcąc chronić Krysię, postanawiają umieścić ją w ekskluzywnym internacie dla dziewcząt , nie mając na ten cel jednak odpowiednich środków. Ale od czegóż zmyślne głowy Szczepka i Tońka. Po licznych perturbacjach wszystko kończy się dobrze. Krysia bierze ślub z poznanym w internacie Tadzikiem, kuzynem szkolnej koleżanki, a na ślubie pojawia się również baronowa, która szukała Krysię, żeby przeprosić ją za złe traktowanie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 06:58:49
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency