Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KSIĄŻĄTKO

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1937
 • Premiera:
  1937. 09. 03
 • 80 min

  Lokacje: Krynica Zdrój (Hotel "Patria" przy ul. Pułaskiego 35).

  Toalety pań z firmy "B. Myszkorowski" - Krakowskie Przedmieście 5, przybory sportowe z firmy "Żebrowski i Czajkowski" - Bracka 6, futra z firmy "Lehr i S-ka" - Marszałkowska 130.

  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

Uboga urzędniczka pocztowa Władzia kocha bez pamięci bogatego dziedzica Rolskiego, we Władzi zaś kocha się dobroduszny i ciamajdowaty aptekarz. Władzia wygrywa na loterii 150 złotych i chce za nie choć raz spędzić urlop w Krynicy. W autobusie ktoś jednak kradnie jej portfel z pieniędzmi. Jedzie do Krynicy "na gapę" razem z poznanym miłym chłopcem Frankiem, przez pomyłkę uznana przez niego za chłopaka - "Władka". Franek ma podjąć pracę jako pikolak w pensjonacie "Patria". Władzia - Władek także dostaje posadę w "Patrii", w charakterze fordansera. W "Patrii" - jak się okazuje - mieszka także Rolski wraz ze swą narzeczoną Ritą Malvani, która zdradza go zresztą nieustannie, a chciałaby to również uczynić z nowym fordanserem, którego nazwano "Książątkiem". Po licznych nieporozumieniach (Rolski i Władek piją bruderszaft; przyjeżdża aptekarz w poszukiwaniu Władzi; kochanek Malvani podrzuca skradziony portfel Rolskiego itd. ) wszystko kończy się dobrze. Już po powrocie z Krynicy Rolski oświadcza się Władzi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 06:58:33
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency