Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HALKA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1937
 • Premiera:
  1937. 12. 02
 • 2500 m, 86 min

  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

W małej wiosce góralskiej mieszka dziewczyna imieniem Halka. Pomiędzy paniczem Januszem a Halką zawiązuje się romans, ale po pewnym czasie młodzieniec wyjeżdża do Krakowa, gdzie poznaje córkę stolnika, Zofię, która wzbudza w nim żywsze uczucie. Brzemienna Halka nie może doczekać się powrotu ukochanego i wyrusza do Krakowa w towarzystwie górala Jontka, który dawniej pragnął ją poślubić. Przybywają do domu stolnika w chwili ogłoszenia zaręczyn Janusza z Zofią. Panicz każe ich wypędzić. Zrozpaczona Halka wraca do wsi i tam dowiaduje się o śmierci swego dziecka. Pod wpływem tego nowego ciosu nieszczęśliwa wpada w obłęd. Gdy po pewnym czasie odbywa się we wsi ślub Janusza z Zofią, Halka chce podpalić kościół, w którym znajduje się niewierny kochanek. W ostatniej chwili jednak, gdy słyszy chorał z kościoła, opamiętuje się, wracają jej zmysły, pochodnia wypada zręki. Halka rzuca się do wody . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
HALKA
Opera
MuzykaStanisław Moniuszko
LibrettoWłodzimierz Wolski

Nagrody
schowaj

 • 1938
  Lwów (FF w ramach Targów Wschodnich)-nagroda Ministra Komunikacji

Patrz także:
schowaj

 • 1913
  Film fabularny
 • 1930
  Film fabularny / Konstanty Meglicki
 • 1998
  Spektakl telewizyjny / Stanisław Moniuszko / Maria Fołtyn
 • 2019
  Spektakl telewizyjny / Stanisław Moniuszko / Natalia Babińska
 • 2019
  Spektakl telewizyjny / Stanisław Moniuszko / Kazimierz Dejmek Renata Tokarska-Nikodem
2020.12.19 00:07:22
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl