Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIATR OD MORZA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1930
 • Premiera:
  1930. 12. 25
 • 2900 m

  Film niemy i z dźwiękiem zarejestrowanym na płytach "Syrena-Record".

  Lokacje: Gdynia.

Na Pomorzu, w starym magnackim domu, w starym magnackim zamczysku, mieszka emerytowany generał niemiecki, hrabia von Arffberg z dwoma wnukami. Ryszard jest bratem przyrodnim Ottona, jego matką była Polka. Między nim a kuzynką Teresą, Polką, zakwitła miłość. Ale Teresę pokochał także Otto. Ryszard ustępuje bratu, wobec czego dziewczyna przyjmuje oświadczyny Ottona. Wybucha wojna. Obaj bracia służą na niemieckim okręcie podwodnym. Otto - dowódca okrętu, surowy i bezwzględny - chce storpedować neutralny statek pasażerski. By do tego nie dopuścić, Ryszard, w szlachetnym porywie, powoduje katastrofę okrętu podwodnego. Na dnie morza zaczyna się powolne konanie załogi. Z rąk zbuntowanych marynarzy ginie Otto . . . Okręt wynurza się na powierzchnię. Ryszard wraca na zamek, gdzie Teresa broni się przed atakami niemieckich dezerterów. Stary generał opuszcza Pomorze. Na zamku pozostają Teresa i Ryszard, "by współpracować nad odrodzeniem Pomorza, które wraca do życia po długiej niewoli".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WIATR OD MORZA
Powieść
AutorStefan Żeromski
2022.05.21 06:58:01
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl