Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZEZNACZENIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1928
 • Premiera:
  1928. 01. 27
 • 3100 m,

Sześcioletni Zbyszek w drodze nad morze pobiegł za piłką, gdy pociąg stanął w polu. Rodzice początkowo niczego nie zauważyli, a późniejsze poszukiwania nie dały rezultatu. Tymczasem chłopca przygarnął stary rybak, mieszkający z wnuczką. Po jego śmierci dzieci trafiły do wędrownego kuglarza; musiały występować, narażając często swe zdrowie, a nawet życie . . . W czasie jednego z występów pijany kuglarz rani Martę. Dziewczynka zostaje oddana do sierocińca. Zbyszek jej szuka, aż wreszcie odnajduje. Minęły lata. Marta pisze autobiograficzną powieść, która zdobywa uznanie i rozgłos. Zbyszek jest inżynierem. Zaręcza się z piękną Nelly . . . Matka Zbyszka czyta powieść Marty i uświadamia sobie, że jej syn żyje. Rodzice uprzednio rozeszli się. Po wielu tarapatach wszyscy się odnajdują. Zaręczyny Zbyszka zostają zerwane, jako że Nelly jest siostrą Zbyszka (z pierwszego małżeństwa ojca). Marta i Zbyszek kochają się, bo nigdy kochać się nie przestali. A po dwóch latach nie było szczęśliwszych małżonków od tej pary, którą połączyło przeznaczenie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Utwór Leo Belmonta
Powieść
AutorLeo Belmont
2020.05.20 00:14:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl