Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LUDZIE DZISIEJSI

 • Tytuł alternatywny: GDY SPADNĄ KAJDANY
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1928
 • Premiera:
  1928. 03. 24
 • 3600 m,
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Między dyrektorem koncernu hutniczego Herbuttem a redaktorem dziennika "Prawo Ludu" - Konstantym Wrzosem, broniącym robotników i zwalczającym wyzysk obcego kapitału, rodzi się konflikt. Rozwiązłe życie Herbutta i jego znajomość z tancerką kabaretową Kariną daje mu w ręce mocny argument. Koncern usiłuje przekupić dziennikarza. Ponieważ to nie odnosi skutku, Herbutt chce go skompromitować, posługując się Kariną, która ma rozkochać w sobie Janka, syna dziennikarza Wrzosa . . . Janek przegrywa w pokera pieniądze przeznaczone na wypłatę dla robotników. Z opresji chce go uratować siostra. Błaga Herbutta o litość, ale widząc jego okrucieństwo i bezwzględność rani go sztyletem i . . . Tragiczne rozwiązanie konfliktu między dziennikarzem i Herbuttem otworzyło oczy obydwu, ujawniło, jak straszne są skutki zawziętości, zrozumieli, że największym nakazem ludzi jest zgoda i współpraca dla dobra ojczyzny. Karina odzyskuje przebaczenie Janka i jego miłość wystawioną na ciężką próbę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:57:54
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor