Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MŁODOŚĆ ZWYCIĘŻA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1923
 • Premiera:
  1923. 05. 11
 • 2000 m,
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Z dala od miasta mieszka stary uczony z młodszą o dwadzieścia lat piękną żoną oraz sierotą, siostrzenicą Ireną. Ze studiów zagranicznych wraca do domu ich syn Olek razem z przyjacielem - rzeźbiarzem Janem Wirskim. Irena i Wirski pokochali się od razu. Ale i w żonie "obudziły się uśpione przy starym mężu zmysły". Lena kokietuje Jana, co Olek bardzo przeżywa . . . Jan postanawia wyjechać. Dochodzi do tragicznej pomyłki. Lena, całując, bierze syna za Jana . . . "Wstyd, ból, rozpacz - nasuwają jej myśl ucieczki. Wymusza więc na Janie, żeby ją zabrał ze sobą - i oboje uciekają. Ciosu tego nie przeżył profesor, Olek jedzie w świat szukać zapomnienia. Ireną zaopiekowała się bogata obywatelka, pani Lubońska". Minęło parę lat. "Lena ciążyła Janowi, nie kochał jej nigdy" . . . Do hotelu za granicą, w którym mieszkali, zjeżdża pewnego dnia pani Lubońska z Ireną. Dawna miłość odżyła w Janie, zerwał z Leną i połączył się z kochającą go Ireną. "Lenie opuszczonej pozostała tylko mogiła męża i wyrzuty sumienia - dla syna umarła . . . "

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:57:45
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego