Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MARZENIA DO SPEŁNIENIA

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2001-2002
 • Premiera:
  2001. 03. 05
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 40 odcinków

  5 października 2001 rozpoczęła się ponowna emisja serialu. Film został przemontowany (długość odcinka: około 50 min), 20 stycznia 2002 został wyemitowany premierowy 15 (według nowej numeracji) odcinek serialu. Dla odróżnienia odcinki nowej serii oznaczać będziemy w następujący sposób: 15A-20A.

Utrzymana w ciepłym tonie opowieść o losach dwóch rodzin: Pawelczyków i Winterów-Lisowskich. Przede wszystkim jednak jest to historia miłości dwojga młodych ludzi, Magdy Lisowskiej i Marcina Pawelczyka, którzy próbują zbudować swój pierwszy, dojrzały związek. Oczywiście, będą musieli zmierzyć się z przeciwnościami, których niemało znajdzie się na drodze do szczęścia. Problemy pojawią się już od samego początku. Oboje nie mają doświadczenia w stałych związkach, chociaż wynika to z różnych przyczyn. Dla Magdy, studentki socjologii, Marcin jest pierwszym mężczyzną, w którym się zakochała. On natomiast ma na swoim koncie kilka burzliwych związków i nie może się pochwalić nieskazitelną reputacją. Marcin, z zawodu fotograf, ma częsty kontakt z pięknymi dziewczynami i chociaż zaczyna mu naprawdę zależeć na Magdzie, lubi kobiety i to z wzajemnością, a trudno się wyzbyć kawalerskich nawyków.
Śledząc losy zakochanych, będziemy poznawać także innych bohaterów opowieści, członków ich rodzin, znajomych i przyjaciół. Na jaw wyjdzie niejedna tajemnica z przeszłości i nieraz akcja zaskakująco się zapętli. Magda i Marcin pochodzą z różnych środowisk: rodzina Winterów-Lisowskich to stary ród z tradycjami, z którego wywodzą się dyplomaci, prawnicy i finansiści. Rodzina Magdy, a przede wszystkim jej mama Jowita, niechętnie patrzy na związek córki z młodym fotografem. Owa niechęć ma też inne źródło, okaże się bowiem, że losy obu rodzin zbiegły się już w przeszłości, i to w dramatycznych okolicznościach.
Senior rodziny Winterów-Lisowskich, profesor Adam Winter (Adam Hanuszkiewicz), pracował w dyplomacji, teraz jest na emeryturze. Człowiek wielkiego umysłu, cieszący się autorytetem wśród członków rodziny, podchodzi do życia z dystansem. Ceni spokój, jednak w sprawach ważnych zawsze zajmuje zdecydowane stanowisko, a rodzina może liczyć na jego wsparcie i radę. Starszy pan, wdowiec, chętnie oddaje się wspomnieniom, ale stara się być "na bieżąco" także z aktualnymi wydarzeniami, a nawet z osiągnięciami najnowszej techniki.
Córka profesora, Jowita Winter-Lisowska (Maria Pakulnis), matka Magdy, Marka i Tomka, dla rodziny poświęciła ambicje zawodowe. Teraz, kiedy dzieci są już dorosłe i nie potrzebują tak troskliwej opieki, atrakcyjna kobieta po czterdziestce dostrzega pustkę w swoim życiu. Rodzina, która była do tej pory jego treścią, nie jest już taka jak dawniej. Dzieci chcą być samodzielne i coraz skuteczniej udaje im się uciekać od nadopiekuńczej matki, a mąż - jak zawsze - jest zajęty tylko swoimi sprawami. Jowita zaczyna szukać zajęcia, które umożliwi jej zrealizowanie dawnych marzeń i planów. Zawarta przy tej okazji znajomość stanie się inspiracją do pracy, ale i pokusą do małżeńskiej zdrady.
Mąż Jowity, Tadeusz Lisowski (Jerzy Schejbal), jest finansistą, pracuje w banku. Spokojny, poważny człowiek, bardzo zaangażowany w swoją pracę, nie poświęca większej uwagi życiu rodzinnemu. Nie rozumie też ambicji Jowity, jej nerwów związanych z dziećmi, sceptycznie podchodzi do jej planów rozpoczęcia kariery zawodowej. Skoncentrowany na swoich sprawach, troszczy się jednak o synów i córkę, stara się pomóc im w realizacji ich zamierzeń. Nie znajdując wspólnego języka z Jowitą, szuka bliskości z kobietą gdzie indziej.
Marek Lisowski (Marcin Dorociński), starszy brat Magdy, jest adwokatem, pracuje w znanej kancelarii. Pewny siebie, przystojny, wykształcony człowiek, jest głęboko przekonany, że zrobi wielką karierę i wielkie pieniądze. Świat stoi przed nim otworem, a on dzięki swej inteligencji i sprytowi ma wszelkie predyspozycje, żeby go zawojować. Pęd do kariery za wszelką cenę bywa jednak zgubny, można nie zauważyć czyhających po drodze niebezpieczeństw.
Drugi syn państwa Lisowskich, Tomek (Marcin Czarnik), jest zdolnym komputerowcem, pracuje w małej firmie. Wydawnictwo, którego prezesem jest niejaki Romski, proponuje mu przygotowanie projektu albumu fotograficznego. Jego współpracownikiem zostaje dawny kolega ze szkoły - Marcin Pawelczyk (Marcin Brzozowski), młody, zdolny fotograf. Nie powiodło mu się na egzaminach na Wydział Operatorski i teraz bardzo chciałby udowodnić, że jednak ma talent. Ci, którzy widzieli jego prace, są przekonani, że tak jest istotnie, nie wszyscy jednak spieszą się, aby młodym zdolnym ułatwiać życie. Być może, wspólna praca nad projektem dla obu przyjaciół okaże się kluczem do kariery. Poza tym dla Marcina ma jeszcze jedną, ogromną zaletę: może stać się pretekstem do bliższego poznania Magdy.
Magda Lisowska (Magdalena Dąbrowska), ambitna, odważna i - jak twierdzą niektórzy - bardzo fotogeniczna, jest zafascynowana studiami socjologicznymi, chętnie podejmuje związane z nimi wyzwania. Nie umie patrzeć obojętnie na cudzą krzywdę, ale nie pozwoli także nikomu siebie skrzywdzić. Nie układa jej się najlepiej z mamą. Magda chce być samodzielna i niezależna, a mama chciałaby ją uchronić przed życiowymi porażkami i jest nieco nadopiekuńcza. Na większe zrozumienie dziewczyna może liczyć ze strony dziadka. Od wielu lat domem państwa Winterów zajmuje się Mania (Sława Kwaśniewska), przez prawie wszystkich traktowana jak członek rodziny. Wokół niej toczy się wiele spraw - zna troski i radości domowników. Z Adamem Winterem łączy ją przyjaźń oparta na wzajemnym szacunku.
Pawelczykowie to typowa, współczesna polska rodzina. Anna Pawelczyk (Ewa Telga), pracowała kiedyś w radiu, ale zawsze marzyła o niezależności, zdecydowała się więc na założenie małej firmy fonograficznej i promowanie młodych artystów. Prowadzi swą firmę, ze zmiennym szczęściem bywa, że kłopoty w pracy spędzają jej sen z powiek. Jak każda matka martwi się o swoje dzieci, przede wszystkim o Matyldę, która choruje na astmę. Synowie, Kuba i Marcin, są już dorośli i sami troszczą się o siebie, co nie oznacza, że nie potrzebują matczynej uwagi, tak na wszelki wypadek. Anna jest kobietą pełną ciepła, impulsywną, serdeczną. Stara się jak najlepiej łączyć rolę matki i żony z bardzo absorbującą pracą zawodową.
Jerzy Pawelczyk (Krzysztof Wakuliński) uczy angielskiego, ale bardzo interesuje się działalnością społeczną. Ma trochę spokojniejszą pracę niż Ania, dzięki czemu częściej bywa w domu. Nie ma kompleksów związanych z zajmowaniem się pracami domowymi, pod nieobecność żony robi zakupy, gotuje, sprząta. Jest czułym mężem i ojcem. Ma ogromne poczucie humoru i dar rozładowywania napięć. Stara się nie stracić kontaktu z córką, która przechodzi trudny okres. Pawelczykowie są bardzo udanym, kochającym się małżeństwem. Pomimo codziennych problemów nie zapomnieli o okazywaniu sobie wzajemnie czułości i potrzebie szczerej rozmowy.
Matylda Pawelczyk (Matylda Damięcka) jest uczennicą jednego z warszawskich liceów ogólnokształcących. Niedawno udało jej się pokonać astmę, ale choroba jest jedynie zaleczona, dlatego dziewczyna wciąż musi bardzo na siebie uważać. Rodzice nieustannie się o nią martwią, tymczasem nastolatka jest już zmęczona wieczną troską i opieką, walką z chorobą i brakiem kontaktu z rówieśnikami. Choroba Matyldy powoduje, że w szkole jest traktowana bardziej ulgowo, co rodzi zazdrość rówieśników. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

1

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2001
 • 24 min

W pierwszym odcinku poznajemy bohaterów serialu. W rodzinie Winterów-Lisowskich trwają przygotowania do uroczystego obiadu z okazji urodzin seniora rodu. Wszystkim zależy, by rodzinne spotkanie wypadło wspaniale - wszystkim, z wyjątkiem samego Adama Wintera, który zdaje się nie przywiązywać wagi do tego rodzaju błahostek. U Pawelczyków zaczyna się zwykły dzień. Anna i Jerzy po powrocie z joggingu siadają do śniadania w towarzystwie córki. Matylda przejmuje się swoją figurą, jej zdaniem zbyt pulchną. Anna myślami już jest w pracy. W tej chwili sukces jej firmy fonograficznej zależy w dużej mierze od pewnej zdolnej wokalistki. Niestety, Ewa ma bardzo trudny charakter i obie panie coraz gorzej się dogadują. Podczas rodzinnego obiadu z okazji urodzin dziadka Magda radośnie obwieszcza, że właśnie ją wytypowano do przeprowadzenia ankiety socjologicznej w więzieniu. Jest tym ogromnie podekscytowana, ale rodzina nie podziela jej entuzjazmu. Dochodzi do awantury, zdenerwowana Magda wybiega z domu. Na ulicy, przed domem Winterów, pomoc drogowa próbuje uruchomić zepsuty samochód Marcina Pawelczyka, niestety, bez rezultatów. Wóz pomocy drogowej odjeżdża dokładnie w chwili, kiedy Magda wybiega z domu, prosto na ulicę. Wszystko dzieje się w ułamkach sekundy. Marcin chwyta dziewczynę i w ostatniej chwili wciąga ją z powrotem na chodnik. [PAT]

2

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2001
 • 24 min

Kłótnia związana z ankietą, którą ma przeprowadzić Magda w więzieniu, zepsuła urodzinowy obiad Adama. Jowita pragnie przerwać atmosferę wrogości, która powstała między nią a córką, niestety, bez powodzenia. Pawelczykowie szykują się do ciężkiego dnia. Matylda idzie do nowej szkoły, Annę zaś czeka przeprawa z Ewą. Do domu wraca wreszcie Marcin. Chociaż rodzina przyzwyczajona jest do jego nieregularnego trybu życia, to jednak po dwóch dniach nieobecności syn musi odbyć poważną rozmowę z ojcem. Marek Lisowski spotyka się w swojej kancelarii z klientem, niejakim Nowaczykiem. Jego sprawę niedawno wygrał w sądzie, chociaż od początku zdawał sobie sprawę z nieuczciwości biznesmena. Kiedy jednak można zrobić dobry interes, kwestie moralności schodzą na dalszy plan, dlatego współpraca Marka z Nowaczykiem ma szansę na przyszłość. Tadeusz postanawia porozmawić z synem i ostrzec go przed Nowaczykiem, który cieszy się złą sławą w kręgach bankowych. Marek nie życzy sobie dobrych rad ojca. Rozmowa przybiera nieprzyjemny obrót. Marcin otrzymuje propozycję pracy dla wydawnictwa niejakiego Romskiego. Romski chce, żeby Pawelczyk przygotował materiał do albumu fotograficznego. Jest to propozycja, na którą Marcin czekał od dawna - po porażce na egzaminach do wymarzonej szkoły stara się udowodnić także sobie, że ma talent. Z albumem i pracą dla Romskiego wiąże duże nadzieje, zawodowe i finansowe. Jowita decyduje się na szczerą rozmowę z ojcem. Mówi mu otwarcie o swoim nieudanym małżeństwie, nazywając je życiowym błędem. Nie zrealizowała swoich marzeń, nie pracuje, ma poczucie zmarowanego czasu. Adam przypomina jej o obowiązkach wobec dzieci, ale to też drażliwy temat. Magda wraca z pierwszej wizyty w więzieniu. Jest bardzo poruszona, nie spodziewała się, że przeżyje aż taki szok. Jowita ponownie podejmuje próbę porozumienia z córką. Dziewczyna opowiada o człowieku, którego spotkała w więzieniu. Los Makaro bardzo ją poruszył. Magdzie wydaje się, że chłopak został niewinnie skazany i postanawia mu pomóc. Na tym tle znów dochodzi do nieporozumienia. Jowita stanowczo sprzeciwia się zaangażowaniu córki w podobne sprawy. Nowaczyk zupełnie przez przypadek dowiaduje się, że jego młody adwokat, Marek Lisowski, jest wnukiem Adama Wintera. Jest to wiadomość, która ma dla biznesmena kluczowe znaczenie. Więcej, to prawdziwy cud. Pojawia się okazja wyrównania rachunków z rodziną Winterów, z którą los zetknął go przed 30 laty. [PAT]

3

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2001
 • 24 min

Magda opowiada matce o Makaro, którego poznała w więzieniu, gdzie przeprowadza ankietę socjologiczną - ma przeczucie, a właściwie wierzy w jego niewinność. Na tym tle ponownie dochodzi między nimi do sprzeczki. Mimo sprzeciwu Jowity, Magda ponownie odwiedza Makaro w więzieniu. Stara się nawiązać z nim bliższy kontakt. Makaro przekazuje jej gryps. Przed domem dziewczyna znów spotyka Marcina Pawelczyka, kolegę brata. Namawia go na wizytę u Tomka. U Pawelczyków kryzys - Anna martwi się kłopotami firmy. Natomiast Matylda buntuje się przeciw nadopiekuńczości rodziców. Andrzej, najstarszy syn Pawelczyków, również ma kłopoty, potrzebuje pieniędzy na spłatę mieszkania. Niestety, rodzice nie mogą mu pomóc. Na szczęście Marcin dostaje ciekawą i intratną propozycję z wydawnictwa. Ta praca złączy go ponownie z dawnym kolegą, Tomkiem Lisowskim. Marcin mówi o wrażeniu, jakie wywarła na nim Magda. Magda pokazuje dziadkowi gryps od Makaro. Spodziewa się rady i pomocy. Marek dostaje od Palucha propozycję zarobienia dużych pieniędzy na sprzedaży kamienicy. Należy jednal ustalić jej właścicieli. [PAT]

4

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2001

W małżeństwie Jowity i Tadeusza pojawia się coraz więcej napięć. Jowita staje się rozgoryczona; czuje się zaniedbana przez zapracowanego męża. Magda w tajemnicy przed rodzicami rozmawia z dziadkiem na temat Makaro. Dochodzą do wniosku, że chłopak jest zastraszony i boi się zeznawać. Winter zastanawia się nad pomocą, jednak przestrzega wnuczkę przed zaangażowaniem i łatwowiernością. Namawia ją, żeby skonsultowała się z Markiem, który jest przecież prawnikiem. Marek nadal bada sprawę kamienicy i odkrywa, że jest ona własnością jego dziadka, profesora Wintera. Tymczasem Tomek i Marcin, pełni optymizmu, zaczynają pracę nad albumem. Anna, która była o krok od sukcesu, niespodziewanie dowiaduje się o zdradzie swojej wokalistki, która zerwała kontrakt. Grozi jej klęska finansowa. Na dodatek Matylda, która niedawno wróciła z sanatorium, dostaje groźnego ataku astmy, o czym Pawelczykowie dowiadują się telefonicznie. [PAT]

5

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2001
 • 25 min

Marek obiecuje matce, że znajdzie dla niej pracę. Magda odwiedza matkę Makaro. Kobieta jest w trudnej sytuacji finansowej, w dodatku ma chorą córeczkę. W trakcie wizyty wchodzi profesor Winter i zabiera wnuczkę. Magda zwierza się Marcinowi ze swoich kłopotów. Chłopak obiecuje, że ułatwi jej wybrnięcie z tarapatów. Jowita spotyka się z Maksem, kolegą Marka, w sprawie pracy. Marek prosi dziadka o pomoc w sprzedaży kamienicy. Winter wyraża zgodę pod warunkiem, że nikt z mieszkańców nie zostanie skrzywdzony. Anna postanawia zaciągnąć kredyt, żeby ratować firmę. Marcin spotyka się z żoną swego wydawcy w sprawie albumu. Obserwuje to Magda, która przypadkiem znalazła się w pobliżu. [PAT]

6

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2001
 • 24 min

Marcin nie rozumie zachowania Magdy, która go unika i nie chce z nim rozmawiać. Jowita proponuje córce pojednawczą rozmowę, jednak kiedy Magda wspomina o Makaro, znowu dochodzi do awantury. Anna składa w banku wniosek o przyznanie pożyczki. Przyjmuje ją Tadeusz, który odkrywa, że panieńskie nazwisko Anny brzmi Bielorz. Pyta, czy ojciec jeszcze żyje. Rozmowa niepokoi Annę, która jak się okazuje, nie utrzymuje z ojcem kontaktów od lat. Pawelczykowie martwią się Matyldą. Dziewczynka źle się czuje w nowej szkole, wpada w apatię. Romski proponuje Marcinowi pieniądze za wycofanie swego nazwiska z albumu. Marek dowiaduje się, że na terenie rodzinnej kamienicy ma być wybudowane centrum bankowe. Liczy na duży zysk. Tadeusz mówi żonie o spotkaniu Anny Bielorz - Pawelczyk. Jowita informuje ojca, że Wincenty Bielorz, ubek odpowiedzialny za śmierć jej matki, żyje. [PAT]

7

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2001
 • 24 min

Plany Pawelczyków wobec Matyldy mają szansę powodzenia. Dziewczynka ożywia się na widok saksofonu, który dostała w prezencie. Jerzy postanawia znaleźć jej nauczyciela muzyki i kontaktuje się z Mickiem, kolegą Anny. Micki, który sam gra na saksofonie, zgadza się zostać nauczycielem Matyldy. Prosi jednak Jerzego o dyskrecję, nie chce, żeby Anna się dowiedziała. Jowita namawia ojca na proces Bielorza. Winter ma skrupuły moralne. Marcin, zakochany w Magdzie, nie daje za wygraną i prosi o wyjaśnienia, dlaczego go unika. Dziewczyna przyznaje, że widziała go w kawiarni z kobietą. Marcin przeprasza i wyjaśnia nieporozumienie - tłumaczy, że to żona Romskiego. Tymczasem Jerzy spotyka się w tajemnicy przed Anną ze swoim teściem Bielorzem. Przyszedł na prośbę starego człowieka, który bardzo tęskni za córką i wnukami. Jest samotny i schorowany, liczy, że pod wpływem Jerzego Anna zgodzi się na spotkanie. Plany Marka są zagrożone - nie ma pieniędzy na wykupienie kamienicy - chodzi o mieszkania zastępcze dla lokatorów. Zwraca się z prośbą do Jowity, wyjaśnia, że może zdobyć fundusze, jednak zabezpieczniem musi być willa Winterów. Jowita ulega zapewnieniom Marka, że interes jest pewny i zgadza się zrobić zapis na hipotece domu. [PAT]

8

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2001
 • 23 min

Lucyna Pałucka zdradza Magdzie, w jaki sposób jej syn znalazł się w więzieniu. Namawiany i szantażowany wziął winę na siebie. Oboje czują lęk przed groźbami szantażystów, którzy nie chcą dopuścić do rewizji procesu. O problemach Pałuckich Magda opowiada Marcinowi. Nie wie, jak zdobyć fundusze na pomoc dla tej rodziny. Marcin obiecuje, że zajmie się tym. Marek natomiast zdobywa pieniądze potrzebne na wykup kamienicy domu. Jego matka, Jowita, coraz częściej spotyka się z Maksem. Pomaga mu, jako ekspert od antyków. Maks, doceniając kompetencje Jowity, proponuje jej pracę w swoim antykwariacie. Matylda zaczyna naukę gry na saksofonie. Rodzice są zadowoleni, że dziewczynka wychodzi ze stanu apatii. Jednak mają kłopoty z najstarszym synem. Andrzej jest załamany rozstaniem z narzeczoną. Marcin i Magda są zakochani. Chłopak przystaje na propozycję Romskiego i w tajemnicy przed wszystkimi decyduje się oddać swoje prawa autorskie do albumu, żeby zdobyć pieniądze na pomoc dla Pałuckiej. Kiedy uczucie młodych zaczyna rozkwitać, Marek informuje Jowitę, że Marcin jest wnukiem ubeka Bielorza. [PAT]

9

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2001
 • 24 min

Marek świętuje sukces, jakim jest wykupienie kamienicy. Wiąże z nią wielkie finansowe nadzieje. Jowita decyduje się na pracę w antykwariacie, którą zaproponował jej Maks. Między nimi zresztą zawiązuje się nić porozumienia. Za radą Maksa Jowita postanawia spotykać się z Marcinem. Stan zdrowia Małgosi Pałuckiej pogarsza się. Na szczęście, w samą porę, zjawia się Marcin z pieniędzmi. Nie chce zdradzić, w jaki sposób je zdobył. Anna ma zamiar lansować nową, obiecującą wokalistkę, ale bank odmawia jej udzielenia kredytu, bez którego nie zdoła zrealizować zamiarów. Kłopotów finansowych natomiast nie ma Nowaczyk. Pokazuje swojemu kierowcy willę Winterów i oświadcza, że niedługo będzie jej właścicielem. [PAT]

10

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2001
 • 24 min

Jowita umawia się z Marcinem w antykwariacie. Rodzinny obiad u Pawelczyków przerywa wiadomość, że w firmie Anny odłączono prąd z powodu zaległych rachunków. Anna spotyka się z pracownikami i decyduje się rozwiązać firmę. Od Tomka Magda dowiaduje się, w jaki sposób Marcin zdobył pieniądze. Wyjaśnia bratu szlachetne pobudki, jakie kierowały chłopakiem. W czasie spotkania z Marcinem, Jowita mówi zaskoczonemu chłopcu o przeszłości jego dziadka - ubeka. Żąda, żeby zerwał znajomość z Magdą i zniknął z jej życia. [PAT]

2023.01.18 02:16:04
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.