Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIC NIE STOI NA PRZESZKODZIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1980
 • Premiera:
  1981. 02. 16
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny, 2312 m, 81 min

"Temat zaczerpnąłem z własnych przeżyć" - powiedział o genezie filmu "Nic nie stoi na przeszkodzie" Hubert Drapella. A ów temat to odpowiedzialność za drugiego człowieka i trudny wybór pomiędzy dobrem czyimś a własnym. Bohaterami są członkowie dwupokoleniowej rodziny. Matka opiekuje się starszą, schorowaną siostrą. Syn i synowa otrzymują bardzo atrakcyjną propozycję wyjazdu służbowego do Afryki. Niestety, wkrótce matka ulega wypadkowi. Na Jerzego i Zofię spada więc podwójny obowiązek. Muszą zaopiekować się dwiema niedołężnymi kobietami. Czy rzeczywiście muszą? Matka, nie chcąc łamać im kariery, daje dzieciom wolną rękę. Ciotka kategorycznie domaga się, by zostali. Przyjaciele Jerzego i Zosi doradzają korzystać z życiowej szansy, a chore zostawić samym sobie. Jaki wariant ostatecznie wybiorą młodzi? Zaletą filmu Drapelli jest nie tylko podjęcie intrygującego problemu moralnego, lecz także dobre aktorstwo. Antonina Gordon-Górecka, Irena Malkiewicz, Tadeusz Janczar i Magda Teresa Wójcik tworzą ciekawe kreacje ludzi, których życie stawia w sytuacji bez wyjścia. Każde z nich reaguje inaczej, każde ma swoje racje. Reżyser nie zaryzykował jednoznacznego opowiedzenia się po którejkolwiek ze stron. "Uważam, że najważniejsze jest nie rozwiązanie, lecz postawienie problemu" - mówił w jednym z popremierowych wywiadów. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2021.10.03 00:09:36
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski