Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KAROLCIA

 • Tytuł alternatywny: CAROLINE. THE MAGIC STONE
 • Film nieukończony
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Gatunek:
  Film dla dzieci (młodzieży)
 • Dotychczas nakręcono jedynie fragment filmu (zdjęcia trwały we wrześniu 2001; według informacji producenta filmu powstało ok. 80% zdjęć), W roku 2008 prace nad filmem zostały na krótko wznowione.

Karolcia, dzięki posiadaniu zaczarowanego błękitnego koralika, może urzeczywistniać marzenia swoje i bliskich. Dziewczynka staje wobec poważnych wyzwań: musi chronić nowo poznanego przyjaciela przed groźną czarownicą Filomeną, która chce zawładnąć całym światem. W tym celu Filomena musi zdobyć ten jeden czarodziejski kamyk w kolorze błękitnym . Karolcia z przyjacielem Piotrkiem w obronie zagrożonego koralika docierają nawet do prezydenta miasta. Pomoc prezydenta oraz mieszkańców z ulicy Kwiatowej ratują koralika przed niewolą u Filomeny. Kiedy wydaje się, że historia dobiega do szczęśliwego finału, okazuje się, że intensywność wypowiedzianych życzeń dzieci, zrealizowanych za pomocą magii koralika przyczynia się do jego odejścia (zamienia się w bańkę mydlaną). Z wdzięczności dla swoich nowych przyjaciół, realizuje jednak ich ostatnie marzenie, pozostawiając świat uwolniony od zła i czarownicy Filomeny przemienionej - ku przestrodze dla innych - w śmieszne, dziwne zwierzę bawiące dzieci w ZOO. Sam koralik, zamieniony w bańkę mydlaną, obiecuje dzieciom, że powróci w innej postaci.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KAROLCIA
Powieść
AutorMaria Kruger
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych