Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HAUS DER FRAUEN

 • Tytuł polski: DOM KOBIET
 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  RFN
 • Rok produkcji:
  1977
 • Barwny, 90 min

Kilka kobiet w różnym wieku, blisko ze sobą spokrewnionych, mieszka w jednym domu. Czas upływa im na rozmowach o życiu, miłości, minionych zdarzeniach. Wspominają zmarłych mężów, próbują zrozumieć naturę mężczyzn. Jedna z kobiet, która niedawno owdowiała, żyje w poczuciu winy z powodu zdrady, której dopuściła się wobec męża, który był dla niej wzorem małżeńskiej wierności. Nieoczekiwanie spotyka jego córkę, zrodzoną ze związku z inną kobietą. Okazuje się, że mężczyzna prowadził przez wiele lat równolegle drugie, również szczęśliwe życie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DOM KOBIET
Dramat
AutorZofia Nałkowska

Patrz także:
schowaj

 • 1966
  Spektakl telewizyjny / Zofia Nałkowska / Ireneusz Kanicki
 • 1974
  Spektakl telewizyjny / Zofia Nałkowska / Jan Kulczycki
 • 1987
  Spektakl telewizyjny / Zofia Nałkowska / Magdalena Łazarkiewicz
 • 2015
  Spektakl telewizyjny / Zofia Nałkowska / Wiesław Saniewski
2017.02.11 06:11:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego