Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIRATES

 • Tytuł polski: PIRACI
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Francja, Tunezja
 • Rok produkcji:
  1986
 • Gatunek:
  Film przygodowy, Film kostiumowy
 • Barwny, 3395 m, 124 min

Na samotnej tratwie dryfuje dwóch korsarzy-kapitan Red i jego młody pomocnik Żaba. Są głodni i zmęczeni. Gdy na horyzoncie pojawia się żaglowiec "Neptun" pod hiszpańską flagą, pragną za wszelką cenę dostać się na niego. Kapitan każe pozbyć się dokumentów, a Żaba w zapale wyrzuca również woreczki ze złotem. Gdy dostają się na galeon trwa bunt załogi. Przybysze zostają zamknięci pod pokładem, dowiadują się o przewożonym na galeonie złotym tronie Inków. Kapitan Red i Żaba zostają postawieni przed oblicze umierającego kapitana Linearesa, Red twierdzi, że jest angielskim kupcem. Zostają skazani na śmierć, następnie uwalniają się, organizują bunt i kapitan Red, ujawniając swoje prawdziwe nazwisko przejmuje dowództwo. Galeon przybija do wyspy, gdzie Red odbiera od lichwiarza swoje złoto i próbuje sprzedać mu zakładników-piękną Dolores i hiszpańskich oficerów. Odbywa się uczta, podczas której atrakcją jest zabawa z zakładnikami w Szkapę Umrzyka, część z nich ginie, lecz Don Alfonso zachowuje zimną krew i ocala swe życie. Dzięki jego fortelowi, oficerowie ukryci w beczkach zostają dostarczeni na galeon i bez trudu zwyciężają pijanych piratów. Reszta załogi przyłącza się do zwycięzców. Tymczasem kapitan Red zjawia się u gubernatora Maracaibo i proponuje mu wymianę: odda mu bratanicę za złoty tron Inków. O świcie kapitan z Żabą podpływają pod galeon, wręczają pismo gubernatora i dostają złoty tron. Szamocząc się z tronem przy łańcuchu, broniącym wyjścia w morze, piraci nie zauważają, że ich łódka odpływa. Zostają schwytani i uwięzieni. Odwiedza ich w więzieniu Dolores. Teraz Don Alonso jest kapitanem "Neptuna" i jej narzeczonym, a tron ponownie znajduje się na pokładzie. Dzięki pomocy murzyna Boumako Red i Żaba uwalniają się, zdobywają bryg, gonią odpływającego "Neptuna" i atakują go. Rozgrywa się walka. . . I znów widać małą tratwę zagubioną w bezmiarze wód, dwóch piratów na pokładzie, jeden z nich siedzi na szczerozłotym tronie, w pobliżu krąży rekin. . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1987
  Cezar (Nagroda Francuskiej Akademii Sztuki Filmowej)
  w kategorii: scenografia
  Pierre Guffroy
 • 1987
  Cezar (Nagroda Francuskiej Akademii Sztuki Filmowej)
  w kategorii: kostiumy
  Anthony Powell
2022.05.21 07:33:50
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl