Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

THE THIRD MIRACLE

 • Tytuł polski: TRZECI CUD
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  1999
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny, 113 min

Frank Shore (Ed Harris), pozbawiony złudzeń ksiądz katolicki, znany w kręgach kościelnych jako 'zabójca cudów', zostaje wezwany przez biskupa, któremu podlega, na pilne spotkanie. Spotkanie dotyczy marmurowego posągu w jednym z podmiejskich klasztorów w Chicago. Posąg ten toczy krwawe łzy, zaś miejscowy ksiądz nalega, by otworzyć proces beatyfikacyjny Helen O'Regan, kobiety szczerze oddanej wierze, która w owym klasztorze spędziła ostatni etap swego życia, i której wierni przypisują cudowną moc uzdrawiającą 'łez'. Zmagając się ze swoją wiarą oraz nie chcąc po raz kolejny ponosić 'kosztów' emocjonalnych dochodzenia, które ma udowodnić, że 'cud' nie jest prawdziwy, Frank decyduje się zgłębić życie Helen O'Regan. Spotkanie z córką Helen, Roxanne (Anne Heche), wywołuje w nim ogromny niepokój, gdyż wdzięki Roxanne budzą we Franku mężczyznę. W miarę upływu czasu, jaki Frank poświęca sprawie, zaczyna wierzyć w cuda. Jego wiara w Boga umacnia się. Jednak w głębi duszy wciąż walczy w nim chęć godnego wypełniania zadań ojca postulatora oraz uczucie, jakim obdarzył córkę potencjalnej świętej, Helen O'Regan. Fakty, jakie ojciec Shore zdoła zgromadzić, doprowadzą do wysłania z Watykanu trybunału. Będzie on musiał stawić czoło sceptycznemu arcybiskupowi Wernerowi, 'Adwokatowi Diabła' udowadniając cnoty heroiczne Helen O'Regan. W zaskakującym finale dowiemy się, że kościół przyjmuje petycję w sprawie Helen O'Regan, zaś ojciec Frank Shore w pełni odzyskuje swą wiarę. (na podstawie materiałów dystrybutora)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

THE THIRD MIRACLE w internecie

2022.05.21 07:33:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego