Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MGŁA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1983
 • Premiera:
  1985. 02. 04
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 1797 m, 63 min

  Uwaga: film dyplomowy Adama Kuczyńskiego.

Ewa postanawia skończyć romans z Alkiem. Z górskiego pensjonatu jadą samochodem do Warszawy . . . Kim, po przedterminowym zwolnieniu z więzienia, wraca do żony, Joli, mieszkającej w samotnym domu. Zastaje tu mężczyznę, który twierdzi, że został wynajęty do ciężkich prac. Kim chce się dowiedzieć, czy Mietek nie jest kochankiem Joli. Dochodzi do bójki . . . Alkowi wydaje się, że potrącił we mgle człowieka na drodze. Stara się to sprawdzić. Spotyka wystraszoną Jolę. Idzie z nią do domu, by zatelefonować na milicję i zgłosić wypadek, Kim wyrywa jednak sznur z gniazdka. Alek wraca do Ewy i jedzie do miasteczka. Ewa, korzystając z nieobecności chłopca, który szuka milicjanta, odjeżdża pociągiem do Warszawy . . . Poszukujący odnajdują w rzece torbę i części ubrania Kima. Jola pyta, co ma robić. "Czekać" - otrzymuje odpowiedź. Wszystko powoli tonie we mgle.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MGŁA
Nowela filmowa
AutorAndrzej Kijowski
Pierwodruk: Dialog 1975 nr 12 s. 31-45
2023.01.18 01:37:20
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego