Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BONNE CHANCE FRENCHIE

 • Tytuł polski: POWODZENIA, ŻOŁNIERZYKU
 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Francja
 • Rok produkcji:
  1991
 • Gatunek:
  Film wojenny
 • Barwny, Uwaga: wpisano jedynie nazwiska polskich współautorów filmu

"Powodzenia, Frenchie" to serial o perypetiach Hansa Hofstettera, młodego Alzatczyka, który w czasie wojny był tłumaczem w armii niemieckiej. Tuż po kapitulacji III Rzeszy będzie mu dane przeżyć liczne przygody, o których opowiadają kolejne odcinki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MENSONGES DE GUERRE (1)

 • Tytuł polski: WOJENNE KŁAMSTWA (1)
 • Odcinek serialu
 • 49 min

W pierwszym Hans ucieka przez Łabę przed wojskami radzieckimi. Po drodze zaprzyjaźnia się z byłymi jeńcami francuskimi, wracającymi do domu. Dostaje od nich mundur i książeczkę wojskową Francuza, który zginął na froncie. Ułatwia to znacznie dalszą ucieczkę, ale staje się także przyczyną kłopotów. Podczas przeprawy przez Łabę Hans poznaje Gisele, dziewczynę, która wywiera na nim wielkie wrażenie.

NIESŁUSZNE PODEJRZENIA (2)

 • Odcinek serialu
 • 53 min

Hansowi udaje się dotrzeć do Francji. Odwiedza znajomą rodzinę Josselinów w nadziei, że otrzyma niezbędną pomoc. Niestety, Josselinowie wydają go w ręce policji. Hans ląduje w areszcie, gdzie ponownie spotyka Gisele i zaprzyjaźnia się z komunistą Henrim. W czasie procesu zostaje uwolniony od zarzutu zamordowania francuskiego żołnierza. Jednak za przywłaszczenie munduru wojskowego musi spędzić osiem miesięcy w więzieniu.

PIEŚŃ MIŁOSNA (3)

 • Odcinek serialu
 • 50 min

Podczas pobytu za kratkami Hansa prześladują inni więźniowie. Ujmuje się za nim jedynie komunista Henri. Niestety, jego wyrok kończy się wcześniej i Hans znów zostaje sam. Na szczęście Henri nie pozostawia przyjaciela na łasce losu. Odnajduje w Paryżu Gisele, która dzięki swym wpływom załatwia Hansowi przeniesienie do obozu niemieckich jeńców wojennych. Jednak i tam nie ma szczęścia. Ranny przy wybuchu miny trafia do szpitala polowego Czerwonego Krzyża. Pewnego wieczora, korzystając z nadarzającej się okazji, wykrada się z kolegą na koncert Gisele. Pech sprawia, że na wolności spotyka komisarza Thietarda. W efekcie znów musi uciekać.

UCIECZKA (4)

 • Odcinek serialu
 • 52 min

Hans i Peter uciekają do Paryża, gdzie zatrzymują się w domu Henriego. Z pomocą przyjaciela zdobywają fałszywe dokumenty. Teraz mogą już wyruszyć do Niemiec, lecz Hans w ostatniej chwili się rozmyśla. Zamierza jechać do Szwajcarii. Wcześniej jednak pragnie spotkać się z Gisele, by spytać ją, czy z nim wyjedzie. Odnajduje dziewczynę w Lyonie. Niestety, do tego samego miasta przyjeżdża niezmordowany komisarz Thietard, który nie traci nadziei na schwytanie zbiegów.

NADZIEJA (5)

 • Odcinek serialu
 • 50 min

Nocą Giselle i Henri zakradają się w pobliże obozu, gdzie więziony jest Hans. Oboje widzą, jak do francuskich strażników przyjeżdża ciężarówka z prostytutkami. Wykorzystuje to Hofstetter, który zwabia jedną z dziewczyn do siebie. Wiąże ją i knebluje, po czym w kobiecym przebraniu ukrywa się w ciężarówce. W ten sposób po raz kolejny ucieka z rąk Thietarda. Nieświadomy tego Henri, korzystając z rozprzężenia wartowników, zakrada się do obozu, by uwolnić Hansa. Pech chce, że zostaje schwytany. Tymczasem ciężarówka z "panienkami" odwiedza kolejny obóz, tym razem amerykański. Hofstetter, mimo pomocy jednej z dziewcząt, zostaje zdemaskowany. Na szczęście żołnierz, który go nakrył, jest przyjacielsko nastawiony.

POWIEW WOLNOŚCI (6)

 • Odcinek serialu
 • 51 min

Hans wspólnie z innym Niemcem pracują na roli w pobliżu miasteczka Belfort przy granicy szwajcarskiej. Monotonna harówka od świtu do nocy nie zagłusza jednak w Hofstetterze marzeń o odzyskaniu wolności. Tymczasem Henri odwiedza Giselle. Po zerwaniu z Hansem dziewczyna jest wolna. Między nią a Bonawenturą dochodzi do zbliżenia. Henri wie jednak, że Hans nie przestał jej kochać. Dlatego skłania agenta dziewczyny, by zorganizował Giselle koncerty w Belfort. Sam zaś odwiedza Hofstettera na farmie. Nie wie, że w ślad za nim podążają ludzie niestrudzonego Thietarda.

2024.03.01 02:42:22
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.