Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAGUAR 1936

w PARADA OSZUSTÓW

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1978. 03. 03
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Barwny, 51 min

Akcja rozgrywa się w latach trzydziestych w Wiedniu i oparta jest na następującym pomyśle oszustwa: cudzoziemiec - Maximilian Taadjen - kupuje w salonie samochodowym wspaniały model Jaguara za niebagatelną sumę 8 tysięcy dolarów, płacąc czekiem, którego w tym samym dniu nie można już zrealizować, gdyż jest to sobota. Pozostaje jedynie telefoniczne sprawdzenie go. Kiedy po dwóch godzinach do salonu samochodowego podjeżdża tym samym jaguarem jakiś inny obcokrajowiec, oświadczając, że kupił go za 4 tysiące dolarów od Taadjena, właściciel salonu wietrząc oszustwo zawiadamia policję. Panowie zostają aresztowani, ale w poniedziałek okazuje się, że czek jednak ma pokrycie i wszystko jest w porządku. Właściciel salonu musi zapłacić cudzoziemcowi odszkodowanie za poniesione straty w wysokości 25 tysięcy dolarów. Po upływie roku Taadjen zostaje jednak aresztowany przy próbie powtórzenia podobnego oszustwa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor