Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIELNICA STRACHU

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2021-2024
 • Premiera:
  2021. 08. 30
 • Gatunek:
  Film kryminalny
 • Barwny, odcinki x ok. 45 min

  Serial pierwotnie emitowany na antenie Puls 2.

  Seria 1: Odcinki: 1-40. Emisja: 30 sierpnia - 4 listopada 2021.
  Seria 2: Odcinki: 41-80. Emisja: 9 marca - 12 maja 2022.
  Seria 3: Odcinki: 81-120. Emisja 31 sierpnia - 7 listopada 2022.
  Seria 4: Odcinki: 121-160. Emisja: 27 lutego - 11 maja 2023.
  Seria 5: Odcinki: 161-212. Emisja: 4 września - 30 listopada 2023.
  Seria 6: Odcinki: 213- . Emisja od 4 marca 2024.

Akcja serialu rozgrywa się w Gorczaku, najniebezpieczniejszej dzielnicy Natowic. Każdy odcinek stanowi zamkniętą historię jednego dochodzenia prowadzonego przez śledczych i dzielnicowego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

RZEŹNIK Z GORCZAKA (1)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

W lokalnym sklepie mięsnym dochodzi do brutalnej zbrodni. Ofiarą jest 62-letni rzeźnik. Sprawca z jakiegoś powodu odciął mu dłoń. Martwego Mirosława znajduje jego nastoletnia pasierbica. Pogrążona w żałobie wdowa - Teresa - nie jest w stanie pojąć, kto mógł zamordować tak dobrego, ogólnie szanowanego człowieka, który lata temu okazał jej serce i przygarnął, gdy pierwszy mąż porzucił ją z małym dzieckiem. Dzielnicowa Karolina Wolska, która pomaga prowadzić śledztwo komisarzowi Rafałowi Noconiowi, odkrywa jednak, że Mirosław nie był tak kryształowym człowiekiem, za jakiego uchodził. Tymczasem śledztwo posuwa się naprzód, a jednym z podejrzanych jest Marcin Potoczny, znany na Gorczaku jako Hrabia - syn Marii "La Mammy" Potocznej, która nieformalnie rządzi półświatkiem na dzielnicy. Jak zakończy się śledztwo i co "Hrabia" ma wspólnego z nowym dzielnicowym, Andrzejem? Dzielnicowa Karolina Wolska pomaga też w codziennych sprawach starszej pani - Leokadii, której wnuk odsiaduje wyrok za kradzieże. Wygląda niestety na to, że kobiecie grozi niebezpieczeństwo z powodu kontaktów wnuka z półświatkiem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

WILK W OWCZEJ SKÓRZE (2)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Na Gorczaku dochodzi do podpalenia mieszkania 21-letniej Sary i jej 12 - letniej siostry Andżeliki. Wiele wskazuje na to, że motywem podpalenia była zemsta. Pytanie tylko, kto za nią stoi? Sprawę pomaga rozwikłać dzielnicowy Andrzej. Szybko orientuje się, że Sara ukrywa coś przed policjantami. Andrzej chce nakłonić Sarę do mówienia, ale dziewczyna jest sparaliżowana strachem i nie tylko nie pomaga w śledztwie, ale wręcz je utrudnia. Dzielnicowy Andrzej odwiedza też w sprawie mandatu, mężczyznę, który prowadzi warsztat samochodowy. Okazuje się, że u Sylwka od jakiegoś czasu dochodzi do kradzieży opon, których jednak Sylwek nie zgłasza. Nie wierzy bowiem w skuteczność policji. Dzielnicowy Andrzej rozwikłuje zagadkę, tylko… czy Sylwek na pewno będzie z tego zadowolony?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

CICHA WODA (3)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Ze stawu zostają wyłowione zwłoki około 60latka. Wszystko wskazuje na to, że utonął po pijanemu. Początkowo nie można zidentyfikować ciała, ale denata rozpoznaje dzielnicowa Karolina (Maja Wachowska), która od wielu lat pomaga gorczakowskim bezdomnym. To "Cichy Rysiek". Komisarz Rafał Nocoń chce jak najszybciej zamknąć tę sprawę. Dla niego sprawa jest jasna. Jednak sierżant Karolina absolutnie nie wierzy w utonięcie pod wpływem alkoholu, ponieważ "Cichy Rysiek"… od lat nie pił! Był dobrym, uczynnym mężczyzną, który słynął z gołębiego serca i małomówności. Tymczasem na gorczakowskim komisariacie pojawia się z awanturą i …workiem brudnych pieluch mężczyzna, którego żonę zatrzymała do wyjaśnienia dzielnicowa Karolina. Do gorącej dyskusji między dyżurnym a zdesperowanym mężem wtrąca się "Kierownik Śmietnika", który…radzi co robić z pieluchami. Karolina przyjmuje też zgłoszenie o kradzieży portfela żony zamożnego i wpływowego adwokata, który mieszka w lepszej części Gorczaka. Dariusz ma w sobie wiele pogardy do "elementu z dzielni". Sam nie zdaje sobie sprawy, jak blisko mu do tego elementu i jak dramatycznie potoczą się losy jego najbliższych...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

GRA O ŻYCIE (4)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Aspirant Andrzej Potoczny zostaje niespodziewanie zaatakowany na ulicy przez …starszą kobietę. Krewka pani Krystyna używa gazu pieprzowego i twierdzi, że dzielnicowy tylko udaje funkcjonariusza policji. Jej ataki powtarzają się, przez co trafia na komisariat, w celu wyjaśnienia noszonego przez nią arsenału w celach "samoobrony". Czy podejrzana stanowi zagrożenie dla lokalnej społeczności? Komisarz Agata Rychlik bada miejsce, w którym zostało znalezione ciało wisielca. Kobieta najprawdopodobniej popełniła samobójstwo, o czym świadczy znaleziony przy niej rozpaczliwy list pożegnalny. Dzielnicowy odkrywa niebawem coś zaskakującego. Do aspiranta Andrzeja odzywa się "Beton", policjant kryminalny - dawny współpracownik, posiadający zaskakujące informacje na temat zmarłej kobiety. Prosi dzielnicowego o pomoc i dyskrecję. Znaleziony, ukryty przez denatkę telefon i niepokojące nagranie wideo, rzucają na sprawę nowe światło.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KOCHAĆ NA ZABÓJ (5)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Przy sklepie nocnym rozgrywają się dramatyczne wydarzenia. Zakapturzony sprawca w furii atakuje nożem przypadkowego mężczyznę. Rani go, ale sam zostaje szybko obezwładniony przez dzielnicowego Andrzeja. Ku zaskoczeniu wszystkich nożownikiem okazuje się… 17-letnia Alicja. Komisarz Agata tłumaczy jej rodzicom jak poważne zarzuty zostaną postawione ich córce. Jest pod wpływem dopalaczy i trafia do szpitala w ciężkim stanie. Dzielnicowy chce za wszelką cenę wyjaśnić sprawę do końca. Kto stał za podaniem dopalaczy dziewczynie? I czy miał w tym jakiś cel? Niespodziewanie Maria Potoczna "La Mamma", dzwoni do Andrzeja by natychmiast przyjechał do domu. Na miejscu dochodzi do ostrej kłótni między nim a bratem Marcinem, nieformalnym królem świata przestępczego Gorczaka zwanym "Hrabią". Andrzej zajmuje się też zgłoszeniem miejscowego, samozwańczego "Strażnika Teksasu" - pana Kazika - który codziennie na wycieraczce znajduje… psią kupę. Uważa, że to pogróżki, a ktoś nastaje na jego życie. Czy to tylko chuligański żart? A może faktycznie życie pana Kazika jest zagrożone?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DECYZJA ŻYCIA (6)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

W altanie śmietnikowej zostaje znaleziona nieprzytomna, zakrwawiona dziewczyna, 18-letnia Sylwia. Dzielnicowa Karolina jest przekonana, że to ofiarna brutalnego gwałtu, ale po badaniu w szpitalu okazuje się, że dziewczyna kilka godzin wcześniej… urodziła. Nie jest w stanie udzielić żadnych pomocnych informacji. Niestety nigdzie nie można znaleźć dziecka. Matka dziewczyny informuje komisarza Rafała Noconia o częstym zaczepianiu córki przez starszego mężczyznę, znanego w dzielnicy jako "Kierownik Śmietnika". Czy rzeczywiście ma z tym coś wspólnego? Rozpoczyna się walka z czasem, z każdą godziną szanse na odnalezienie żywego noworodka maleją. Czy policjanci zdołają rozwikłać skomplikowaną sprawę na czas, by uratować dziecko? Dzielnicowa Karolina zostaje też wysłana do miejscowego hotelu po tym jak policja dostała zgłoszenie o kradzieży. Z pokoju zniknęło ponad dwadzieścia tysięcy złotych, należące do małżeństwa - Zofii i Leona. Pierwsze zeznania właściciela przybytku i świadków wskazują, że niejedna osoba w tej sprawie kłamie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KREW Z KRWI (7)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Dzielnicowy Andrzej Potoczny znajduje na skwerze w centrum Gorczaka brutalnie pobitego, młodego Ukraińca Maksa. Po rozmowie z jego rodzicami, dzielnicowy wpada na trop - w pobicie może być zamieszana narzeczona mężczyzny - Wera. Motywem mogła być zazdrość. Młoda kobieta jest tym bardziej podejrzana, że nie można się z nią skontaktować, zniknęła. Udaje się jednak znaleźć jej siostrę, która trudni się najstarszym zawodem świata. Andżelika absolutnie nie wierzy w winę siostry. Komisarz Agata Rychlik jest wściekła, że dzielnicowy pozwolił kobiecie odjechać z człowiekiem powiązanym z "Hrabią", królem gorczakowskiego półświatka. Andrzej rozwiązuje też sprawę włamania do osiedlowego sklepu ogólnospożywczego, którego właścicielem jest sympatyczny pan Włodek. Rodzinny biznes prowadzi wraz z żoną i synem. Czy za wybrykiem stoi grupka młodocianych opryszków z dzielnicy? Broniący porządku pan Kazik pokazuje aspirantowi nagrania z prywatnie założonego "monitoringu obywatelskiego". Czy spełnią one swą rolę i rzeczywiście komuś pomogą?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

UPIORY PRZESZŁOŚCI (8)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

W parku zostaje znalezione ciało 10-letniej Aldonki. Zbrodnia jest tym bardziej wstrząsająca, że do złudzenia przypomina nierozwiązaną sprawę sprzed 20 lat. Wtedy też ofiarą była mała dziewczynka, która została zamordowana w taki sam sposób. Sprawca nigdy nie został ujęty. Dla dzielnicowej Karoliny sprawa ma wymiar osobisty, bo dwadzieścia lat temu zamordowaną dziewczynką była jej najlepsza przyjaciółka. Wracają dramatyczne wspomnienia. Czy nie przesłonią jej trzeźwego osądu teraźniejszości? Czy to ten sam sprawca, czy ktoś odtwarza makabryczną zbrodnię sprzed lat? Komisarz Rafał Nocoń zwołuje specjalny zespół mający jak najszybciej odnaleźć sprawcę tej zbrodni. W dzielnicy kłopoty ma starsza pani Wioletta. Karolina natyka się na nią na podwórku ubraną tylko w koszulę nocną, przerażoną. Kobieta tłumaczy, że musiała uciekać z mieszkania, bo tam… straszy! Dzielnicowa jest przekonana, że to omamy, być może wywołane podeszłym wiekiem kobiety. Ma nadzieję, że po jej interwencji opiekujący się nią brat będzie miał staruszkę na oku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PO SIÓDME, NIE KRADNIJ (9)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

W starej kamienicy na Gorczaku, zostają znalezione rozkładające się zwłoki starszej kobiety, 70-letniej Rozalii. Wygląda na to, że kobieta zmarła z przyczyn naturalnych, ale dziwne jest to, że nikt nie zajrzał przez wiele tygodni do mieszkania, mimo wydobywającego się okropnego odoru. Sąsiedzi twierdzą, że fetor brali za zapach kotów, którymi opiekowała się pani Rozalia. Wszyscy też mówią o niej w samych superlatywach. Dzielnicowy Andrzej Potoczny dowiaduje się jednak, że kobieta nie była aniołem. Komisarz Agacie Rychlik udaje się ustalić, że wnuk denatki ma małego syna, mieszkającego w jej kamienicy. Czy grozi mu niebezpieczeństwo? Aspirant Andrzej pomaga pewnemu studentowi, który całkowicie goły wpada na komisariat z prośbą, żeby go aresztować. Szybko okazuje się, że chłopak ma poważne problemy z miejscowym, podstarzałym rzezimieszkiem - Wieśkiem, który sprawy między nimi chce załatwić między innymi przy pomocy… siekiery. Czy Andrzejowi uda się pokrzyżować mordercze plany Wieśka? Tymczasem na Gorczaku trwają przygotowania do urodzin Marii Potocznej "La Mammy". Ten jubileusz nie łączy braci, konflikt między Andrzejem - przedstawicielem prawa a "Hrabią" przywódcą lokalnego półświatka narasta. Dochodzi do nieoczekiwanych wydarzeń podczas hucznej imprezy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

POGODNA TWARZ GORCZAKA (10)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2021

Na jednym z gorczakowskich osiedli, podczas domowej imprezy, dochodzi do śmiertelnego wypadku. Z balkonu wypada 20-letni Kamil, chłopak z tzw. dobrego domu. Szybko znajduje się świadek, który twierdzi, że Kamil został wypchnięty, a za tym stoi 19-letni Antek, chłopak z patologicznej rodziny. Komisarz Rafał Nocoń jest przekonany o jego winie. Dzielnicowa Karolina Wolska zna dobrze swoją dzielnice i wie, że nic nie jest oczywiste, a chłopak z trudnej rodziny wcale nie musi być sprawcą. Co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy? Karolina czuje, że w całej tej sprawie może chodzić o coś więcej. Nieoczekiwanie pojawia się w niej nazwisko brata dzielnicowego Potocznego, króla gorczakowskiego półświatka Marcina Potocznego zwanego "Hrabią". Dzielnicową Karolinę zajmuje też inna sprawa. Poczciwa pani Cecylia, która opiekuje się zaniedbanymi dziećmi z osiedla skarży się, że codziennie musi wysłuchiwać głośnych odgłosów miłosnych uniesień zza ściany. Jak rozwiązać taką sytuację…? Czy niepozorny pan Seweryn rzeczywiście wiedzie tak bujne życie seksualne?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.05.22 00:47:14
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.