Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZOŁOTOJE DNO

 • Tytuł alternatywny: ZŁOTE DNO
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Rosja
 • Rok produkcji:
  1995
 • Język:
  rosyjski
 • Barwny, 88 min

Akcja filmu rozgrywa się współcześnie w małej osadzie na Kołymie. Kilka lat temu władze zadecydowały, że państwowe wydobycie złota już się nie opłaca. Złotodajny teren został natychmiast zmonopolizowany przez prywatną kompanię, która wprowadziła własne porządki. Wszystkimi rządzi i dowodzi Garik - szef ochrony. Pracownicy zatrudnieni przez Kompanię są mu całkowicie podporządkowani i znajdują się w sytuacji niewolników. Ci zaś, którzy próbują działać na własną rękę, są prześladowani. Opór karany jest surowo, niepodporządkowanie się oznacza śmierć. Taką rzeczywistość zastaje po powrocie z długoletniej tułaczki Dima Wołkow, zwany "Twardzielem". Z miejsca popada w konflikt z drużyną Garika. Usiłuje walczyć o swoje prawa, tym bardziej, że zbuntowanych jest w osadzie więcej, należy do nich również brat Dimy, Saszka. W wyniku awantury w barze i późniejszej strzelaniny, Dima zostaje ranny. Ukrywa go lekarka z miejscowego ośrodka zdrowia, Helena, będąca jednocześnie przyjaciółką Garika. Czy tylko obowiązek lekarza zmusza ją do tego ryzyka ? Kolejne spotkanie Dimy z Garikiem w barze kończy się pobiciem tego drugiego. Staje się jasne, że ich następne starcie będzie decydujące. Rzeczywiście - w strzelaninie ginie Saszka. Garik jest ciężko ranny, ale gdy Dima był gotów go zastrzelić - zasłoniła go sobą Helena. W ten sposób wyrównała rachunki - uratowała mu życie. Teraz może już związać się z Dimą. Garik został pokonany. Być może zastraszeni mieszkańcy osady powrócą teraz do niej. Jest nadzieja na odrodzenie tej złotodajnej ziemi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 02:27:56
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.