Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SEN NOCY LETNIEJ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2023
  • Premiera:
    2023. 04. 03
  • Barwny, 73 min

Sztuka grana w teatrach na całym świecie od ponad czterystu lat opowiada o sile miłości, która przynosi zarówno szczęście, jak i cierpienie, a także prowadzi bohaterów do buntu przeciwko zastanym, ograniczającym zasadom. Utwór przedstawia losy czworga kochanków, którzy nie mogąc związać się z umiłowanymi osobami, uciekają do lasu – symbolicznego świata wolności. Las ateński wypełniony jest magią zdolną kierować ludzkimi emocjami i wpływać w ten sposób na bieg wydarzeń.
Spektakl utrzymano w konwencji baśni fantastycznej, z wykorzystaniem współczesnego języka teatru i telewizji. Świat, który według reżysera „dorośli tak źle urządzili, że młodzi nie mogą związać się z ukochanymi osobami”, jest budowany na zasadzie umowności. Uniwersalny problem „urządzenia świata”, w którym człowiek nie może podążać za swoimi namiętnościami, powoduje, że szekspirowska opowieść staje się interesująca dla współczesnego widza.(TVP)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SEN NOCY LETNIEJ
AutorWilliam Shakespeare
PrzekładMaciej Słomczyński
2023.04.06 00:37:16
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.