Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PROROK

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2022
 • Premiera:
  2022. 11. 11
 • Barwny, 125 min

  Lokacje: Warszawa (klasztor Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo przy ul. Tamka 35, kościół Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3, Pałac Arcybiskupi przy ul. Miodowej 17/19, Most Poniatowskiego, okolice Urzędu Rady Ministrów przy Alejach Ujazdowskich 1/3, Centrum Bankowo - Finansowe przy ul. Nowy Świat 6/12), Jabłonna (pałac) , Częstochowa (Jasna Góra), Komańcza (klasztor), Niwna w gm. Rawa Mazowiecka.

Biografia prymasa Stefana Wyszyńskiego. Opowiada o życiu prymasa i wydarzeniach w Polsce w latach 1956-1970.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2023
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza charakteryzacja
 • 2023
  Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków")-III Nagroda Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego
  Statuetka św. Maksymiliana Kolbego Festiwalu KSF Niepokalana za prace o nauczaniu Papieża Jana Pawla II i Prymas St. Wyszyńskiego
  uzasadnienie jury: "Ta fabularna wizja najważniejszych faktów z życia Prymasa Tysiąclecia a jednocześnie współczesnej historii Polski w okresie jego życia ukazuje Stefana Wyszyńskiego jako postać kluczową w duchowej walce Kościoła z komunistyczną władzą, walce o zachowanie katolickiego , chrześcijańskiego oblicza Narodu Polskiego, ukazuje człowieka który proroczo przewidział upadek komunizmu w Polsce i przygotował wielkie dzieło Papieża Jana Paweł II, za którego pontyfikatu i za którego w ogromnej mierze sprawą upadek ten się dokonał. Film w atrakcyjnej dla widza formie uczy historii i propaguje nauczanie i duchowość błogosławionego Stefana Wyszyńskiego."
2024.06.06 05:26:49
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.