Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UCHODŹCY

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2022
 • Premiera:
  2022. 11. 15
 • Barwny, 56 min

  Lokacje: przestrzenie i plenery Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice.

  Spektakl powstał z inicjatywy Ryszarda Montusiewicza, dyrektora i redaktora naczelnego TVP3 Lublin i Włodzimierza Staniewskiego, dyrektora Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice"

Spektakl z gatunku dokudramy, dramat, który powstał na podstawie prawdziwej historii.
Po ataku Rosji na Ukrainę kilkoro aktorów znalazło schronienie w gościnnych progach Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice. Inni osiedlili się w Warszawie i w Krakowie. Konstantyn Konovalov, dramaturg z Kijowa, napisał tekst o aktorach i reżyserze, uchodźcach z Ukrainy, którzy żyją pod jednym dachem i przygotowują spektakl o wojnie perskiej. Obecna sytuacja wojenna jest powtórką antycznej historii, a paralele są bardzo wyraźne. Pod jednym dachem też nie ma pokoju: ścierają się charaktery, ścierają się poglądy. Każdy w inny sposób odnajduje się w roli uchodźcy. Tylko gdzieś w ciszy zamkniętego pokoju młoda dziewczyna czeka na wiadomości od swojego chłopaka, który został wciągnięty w wojenną zawieruchę i został na Ukrainie, aby walczyć o swój kraj...
Realizacja telewizyjna odbyła się w ramach gardzienickiego programu Ukraina - Polska - Europa. (TVP)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.11.18 08:48:44
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency