Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAMAJKA

Bohaterami tego komediodramatu, są członkowie trzypokoleniowej inteligenckiej rodziny. Lena, dyrektorka szkoły, organizuje przyjęcie z okazji siedemdziesiątych urodzin jej ojca. Obecni mają być tylko najbliżsi członkowie rodziny, jednak jubilat niespodziewanie dla wszystkich, zaprasza jeszcze kogoś, kogo pragnie przedstawić domownikom. Nagle ujawniona tajemnica, skrywana przez niego przez szesnaście lat, radykalnie zmieni przebieg uroczystego wieczoru. Początkowa konsternacja i zakłopotanie z czasem zmienią się w istną lawinę wzajemnych oskarżeń, pretensji i wywołają skrywaną do tej pory agresję. Wizerunek kochającej się rodziny, budowany przez bohaterkę przy pomocy kłamstw, niedomówień i pustych deklaracji - legnie w jednej chwili w gruzach. Opowiadając wydarzenia tego brzemiennego w skutki wieczoru, reżyser wykorzystuje konwencję "domowego video", jakie często kręci się w podobnych sytuacjach. Oprócz zdawkowych i banalnych życzeń, kamera rejestruje jednak bohaterów także w sytuacjach nieprzeznaczonych do okolicznościowego filmu, podgląda i uwiecznia ich reakcje i rozmowy, które nigdy nie powinny wyjść na jaw.
Sztuka wyróżniona w konkursie WFDiF i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS na utwór dramatyczny dla TEATROTEKI w 2021 roku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
JAMAJKA
AutorMalwina Chojnacka

Nagrody
schowaj

  • 2024
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za reżyserię w Konkursie Teatrotek
  • 2024
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za zdjęcia w Konkursie Teatrotek
    za "perfekcyjny taniec na siedem osób i jedno mieszkanie"
2024.06.17 00:49:36
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.