Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRÓLOWA BOAZERII

Wanda, dwudziestopięcioletnia studentka reżyserii w szkole filmowej, umieszcza w sieci teledysk, którego bohaterami są jej rodzice, tak jak ich pamięta z dzieciństwa. Nie jest to wizja zbyt korzystna szczególnie dla ojca, którego Wanda pamięta jako nadużywającego alkoholu awanturnika. Nic więc dziwnego, że rodzice, po zobaczeniu teledysku są oburzeni. Tym bardziej, że miejscem zdjęć do teledysku było ich mieszkanie, przez co czują się okradzeni ze swej prywatności. Niespodziewanym efektem teledysku jest decyzja matki Wandy, która postanawia dokonać remontu mieszkania, a przede wszystkim zlikwidować „odwieczną” boazerię stanowiącą dla niej symbol obciachu i życiowej stagnacji. Rodzina jest przeciwna zmianom. Matka rozpoczyna walkę z resztą rodziny w imię prawa do dokonania we własnym życiu zmian, jakie uważa za istotne. Tymczasem Wanda zgłasza jako temat filmu dyplomowego „bunt” matki. Film będzie zatytułowany „Królowa boazerii”. Sztuka zdobyła II nagrodę w konkursie Stowarzyszenia ZAiKS i WFDiF na utwór dramatyczny dla TEATROTEKI w grudniu 2021 roku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KRÓLOWA BOAZERII
AutorTadeusz Kabicz

Varia
pokaż

2023.01.18 04:14:34
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.