Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O DOGLĄDANIU DRACENY

Groteskowy obraz społeczności niewielkiego miasteczka – Skuczna. W tej opowieści – począwszy od tytułu – nic nie jest jednoznaczne. Początkowo przedstawione wydarzenia i wątki zdają się nie przystawać do siebie, nie łączą się w jedną, spójną historię. Fabuła jest zagmatwana, wszystko opiera się na podtekstach i niedomówieniach. Aura tajemnicy unosi się nad mieszkańcami Skuczna, a w tle jakiś konflikt z burmistrzem, jakaś afera, jakiś przemysłowiec organizujący charytatywne bale z udziałem maturzystek, jakieś stowarzyszenie udzielające pomocy jakimś ofiarom… Nie bez powodu nasuwa się skojarzenie z „Miasteczkiem Twin Peaks”. Miejscem, w którym poszczególne wątki i historie skupią się w końcu, jak w soczewce, jest miejscowy Salon Wróżb, w którym dwie licencjonowane wróżki, Tamara i Oksana, stawiają wróżby chętnym mieszkańcom Skuczna przez 24 godziny na dobę.

Sztuka wyłoniona w konkursie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i WFDiF na utwór dla TEATROTEKI w 2021 roku.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
O DOGLĄDANIU DRACENY
AutorKamil Szuszkiewicz
2022.11.18 00:59:24
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego